8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image
Latvian Russian
/
История районов
АвотиАгенскалнсАндрейсалаАтгазенеБергиБишумуйжаБрасаВецакиВецмилгрависГризинькалнсДарзиниДзирциемсЗакюсалаИльгюциемсИмантаИсторический центрКенгарагсКундзиньсалаМежапарксМилгрависМосковский форштадтМукупурвсПлявниекиПурвциемсРумбулаСаркандаугаваСканстеСпилвеСтарая РигаТейкаТорнякалнсЧиекуркалнсЮглаЯунциемс
Мы советуем
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
Ziemeļblāzma :: Vecmīlgrāvja apskates vietas :: Cita Rīga
Ziemeļblāzma

Vecmīlgrāvja Ziemeļblāzma

Ziemeļblāzma

Atrodas Ziemeļblāzmas ielā 36. 1902. gadā Mīlgrāvī tika nodibināta saviesīga biedrība, kas atbilda tā laika „modei” - katrā apdzīvotā vietā dibināt savu biedrību. Biedrības nama atklāšana notika 1904. gada 15. augustā. Ziemeļblāzmā jau no pašiem pirmsākumiem aktīvi darbojās teātra studija, kuru vadīja algots režisors, lai motivētu celt aktieru līmeni. Viņi saņēma arī algu. Darbojās arī diriģenta V. Ozoliņa vadītais koris. Populāri bija biedrības rīkotie jautājumu un atbilžu vakari.

Vecmīlgrāvja Ziemeļblāzma

Ziemeļblāzma

1906. gadā 21. janvārī tika nodedzināts „Ziemeļblāzmas” nams. 1907. gada 22. jūlija sēdē nolēma celt pagaidu mājokli, kura projektētājs un darbu veicējs oficiāli bija G. Škilters. 1907. gada 14. oktobrī notika pirmais pasākums pagaidu „Paviljonā”. Katru nedēļu „Ziemeļblāzmā” tika rīkots viens pasākums.

1910. gada 17. martā A. Dombrovskis paziņoja, ka nolēmis celt jaunu biedrības namu, kuru uguns nespēs iznīcināt. Jaunais „Ziemeļblāzmas” nams bija pirmā dzelzsbetona būve Latvijā. Nav īsti zināms, kas ir šīs celtnes autors. Tomēr visticamākā versija, ka nama skices un uzmetumus sagatavojis pats A. Dombrovskis. 1913. gada 1. septembrī jaunais nams tika atklāts.

Vecmīlgrāvja Ziemeļblāzma

Ziemeļblāzma
Foto: J. Sedols

1914. gada rudenī tika atvērta patversme iesaukto rezervistu un zemessargu bērniem. Šajā laikā nama galvenā funkcija bija žēlsirdība, nevis kultūras darbība kā līdz šim. 1915. gadā tika pārtraukta patversmes uzturēšana. 1915. gada 4. augusta pievakarē „Ziemeļblāzmā” ieradās pirmie latviešu strēlnieku bataljoni. Karam sākoties, pils pagrabā drošā vietā tika noglabāts Kr. Barona „Dainu skapis”. 1923. gadā valdība piešķīra pabalstu, lai biedrība varētu atsākt savu darbību.

Vecmīlgrāvja Ziemeļblāzma

Ziemeļblāzma

Arī pēc A. Dombrovska nāves Ziemeļblāzma savu darbību turpināja – notika dažādi saviesīgi pasākumi. Plaši pazīstams bija Ziemeļblāzmas teātris, Ziemeļblāzmas bērnu svētki, kas pulcēja bērnus no visas Rīgas, darbojās arī koris, kino un mazpulki. Padomju varas gados Ziemeļblāzma turpināja savu darbību kā kultūras un interešu izglītības centrs.

Sīkāk par Ziemeļblāzmas manu lasiet Rīgas vēstures enciklopēdijas sadaļā "Vecmīlgrāvis".

Ziemeļblāzmas atrašanas vieta Rīgas kartē
Комментарии

Комментариев пока нет. Будьте первым!

Добавить комментарий

* Обязательные поля
5000
Перетащите сюда изображения (макс. 5)
изображение Captcha


dekor
 
   
     
Достопримечательности
TOP 40:
Старая Рига Исторический центр Риги Остальная Рига
Районы Риги:
АгенскалнсВецмилгрависГризинькалнсМосковский форштадтСаркандаугава
Тематические:
Немецкая РигаРига в первую независимостьРига на берегах ДаугавыСоветская РигаУкрепления РигиЮгендстиль в Риге
Спонсоры проекта
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Информационные спонсоры
SIA ExsoBalt
IP24 - Live Webcams

© 2007-2021 Cita Rīga О проекте | Контакты | Поиск на сайте | Карта сайта | Гостевая книга Datu apstrāde | LimeSurvey