Finanšu ministrijas ēka :: Pirmās brīvvalsts laiks :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Finanšu ministrijas ēka

Finanšu ministrijas ēka

Finanšu ministrijas ēka

Atrodas Smilšu ielā 1. Tā ir viena no lielākajām brīvvalsts laika jaunbūvēm Rīgā. Finanšu ministrija atrodas speciāli celtā namā. Sākotnēji zem viena jumta atradās visi ministrijas departamenti un iestādes.

Lai uzceltu šo kompleksu, kas aizņem veselu kvartālu, tika iznīcināta viduslaiku apbūve, bet dažas jaunākās ēkas iekļāva apbūves masīvā. Ēka celta pēc A. Klinklāva 1936. gadā izstrādātā projekta, bet būvdarbus veica L. Neiburgs. Ēkas pamatakmens ielikts 1937. gada 8. maijā, iemūrējot tajā sudraba kapsulu.

Finanšu ministrijas ēka

Vecrīgas Zirgu iela ar Finanšu ministrijas ēku

Fasādes pirmo stāvu apdarināja ar smilšakmeni no Ogres krastiem, bet pārējos stāvus - ar mākslīga akmens veidgabaliem. Tika izmantots granīts gan no Latvijas, gan Somijas. Nama fasādi, kas visumā ieturēta stingrā klasiskā stilā, atdzīvina daudz sīku rotājumu: Trīs zvaigznes pilastru kapiteļos, Finanšu ministrijas monogrammas pagraba logu režģos un citur. Līdz pat 2. Pasaules kara sākumam ēkas būvdarbi netika pabeigti, lai gan daļējā lietošanā ēku nodeva jau 1940. gada 9. februārī. Tā rezultātā projekts netika realizēts pilnībā.


Finanšu ministrijas atrašanas vieta Rīgas kartē
Комментарии

Комментариев пока нет. Будьте первым!

Добавить комментарий

* Обязательные поля
5000
Перетащите сюда изображения (макс. 5)