Большая гильдия
1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика
Lielā ģilde :: „Vācu” Rīga :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Lielā ģilde

Lielā Ģilde. 2008.g.

Lielā Ģilde

Lielā ģilde atrodas Amatu ielā 6. Tā izveidojās Rīgā 1354. gadā, kad tirgotāji atdalījās no Svētā Krusta un Trīsvienības ģildes. Lielās ģildes locekļi bija vācu tirgotāji, zeltkaļi un literāti. Lielās ģildes pirmās ēkas atliekas Amatu ielā 6 saglabājušās pašreizējās ēkas pagrabstāvā. 1330. gadā tika uzcelta divstāvu ēka ar divjomu sanāksmju istabu, t.s. Minsteres istaba.

Lielā Ģilde. 2008.g.

Lielā un Mazā Ģilde

Tagadējā Lielās ģildes ēka celta 1854. - 1857. gadā pēc arhitekta K. Beines projekta, būvdarbus vadot arhitektam H. Šēlam. Jaunajā ēkā tika iekļauta un saglabāta iepriekšējās ēkas pamatdaļa ar Minsteres istabu un Līgavas kambari. Lielās ģildes ēkai ir eklektisma stila angļu gotikas formas un izcils interjers. 1963. gadā izcēlās ugunsgrēks. 1965. gadā ēka tika rekonstruēta pēc M. Ģelža projekta. Tad tika piebūvēts arī jauns ieejas vestibils, un interjers pielāgots koncertzāles vajadzībām.

Lielās Ģildes atrašanas vieta Rīgas kartē
Комментарии

Комментариев пока нет. Будьте первым!

Добавить комментарий

* Обязательные поля
5000
Перетащите сюда изображения (макс. 5)
изображение Captcha
dekor