Rīgas Igauņu pamatskola :: Izglītība :: Atgāzene :: Cita Rīga
6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2020-09-25

Rīgas Igauņu pamatskola

Rīgas Igauņu pamatskolas ēka, 02.08.2020.
Rīgas Igauņu pamatskola

Viena no apkaimes ievērojamākajām būvēm ir skolas ēka Atgāzenes ielā 26, kas atzīta par vietējas nozīmes kultūras pieminekli. Tās būvniecība sākta 1934. gadā funkcionālisma stilā pēc arhitekta Alfrēda Grīnberga projekta. Skola tika atklāta 1937. gadā. Sākotnējais arhitekta projekts ar vairākām piebūvēm tā arī netika realizēts. Līdz 1945. gadam ēkā darbojās latviešu 45. pamatskola, pēckara gados Rīgas 47. septiņgadīgā skola, vēlāk Rīgas 8. astoņgadīgā skola. 20.gs. 80. gados ēkā atradās Ļeņina rajona Tautas izglītības nodaļa un Skolēnu darba apmācības un profesionālās orientācijas mācību un ražošanas starpskolu kombināts. Vēlāk atradās Rīgas Angļu ģimnāzijas filiāle. Sākot no 2005. gada ēkā darbojas Latvijas Igauņu biedrība un Rīgas Igauņu pamatskola (iepriekš — vidusskola), kur skolēni no 1. līdz 9. klasei pastiprināti apgūst igauņu valodu un svin ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas valsts svētkus.

Rīgas Igauņu pamatskolas ēka, 02.08.2020.
Rīgas Igauņu pamatskola

2013. gadā nojauca skolai blakus esošo divstāvu koka dzīvojamo māju Atgāzenes ielā 26, kas atradās avārijas stāvoklī. Daļa no dzīvojamās ēkas netika nojaukta 1934. gadā, kad tika būvēta jaunā skolas ēka, un bija atstāta kā pagaidu ēka mācību klašu un skolotāju dzīvokļu izvietošanai. 2018.-2019. gados pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma ReRe Grupas uzņēmums veica esošās skolas ēkas vēsturisko fasāžu atjaunošanu, lifta šahtas būvniecību un atjaunoja skolas pulksteni.

Skolas adrese – Atgāzenes ielā 26.

Ārējās saites
Rīgas Igauņu pamatskola
Rīgas Igauņu pamatskolas ēka, 02.08.2020. Rīgas Igauņu pamatskolas ēka, 02.08.2020. Rīgas Igauņu pamatskolas ēka, 02.08.2020.
Rīgas Igauņu pamatskola Rīgas Igauņu pamatskola Rīgas Igauņu pamatskola
Atrašanās vieta kartē


Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
IP24 - Live Webcams

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey