Vecmīlgrāvja arhitektūra :: Vecmīlgrāvis :: Cita Rīga
8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2009-11-30
Vecmīlgrāvja arhitektūra

Vecmīlgrāvja arhitektūras piemērs

Vecmīlgrāvja arhitektūras
piemērs

Vietām Vecmīlgrāvī sastopamas daudzstāvu mājas, vietām nelielas privātmājas, kas asi kontrastē savā starpā. Vecmīlgrāvja teritoriju intensīvāk sāka apdzīvot tikai 19.gs. otrajā pusē. Līdz tam šeit atradās tikai zvejnieku nami. 1909. gadā Vecmīlgrāvī atradās tikai aptuveni 200 zvejnieku un kuģinieku viendzīvokļa ēkas. Izmaiņas rajona attīstībā, kad tas no zvejniekciema sāka pārtapt par strādnieku rajonu saistāmas ar A. Dombrovska darbību. 1900. gadā viņš Mīlgrāvī atvēra elementārskolu un bērnudārzu, kā arī pats galvenais - iedzīvotajiem deva lētus kredītus, lai viņi varētu būvēt savas ģimenes mājas. Dzīvojamajai apbūvei bija raksturīgas 1-2 stāvu koka dzīvojamās ēkas. Tomēr ar nožēlu jāsecina, ka līdz šodienai ir saglabājusies tikai neliela daļa no rajonam sākumā raksturīgās apbūves. 20.gs. 50-gados, lai atbrīvotu vietu daudzstāvu dzīvojamo namu celtniecībai, vecā apbūve tika nodedzināta.

Vecmīlgrāvja arhitektūras piemērs

Vecmīlgrāvja arhitektūras
piemērs

Vecmīlgrāvja, līdzīgi kā citu Rīgas pilsētas daļu, tālāko attīstību izstrādāja 1963. gadā Rīgas ģenerālplāna birojā, arhitekti V. Dorofejevs, M. Medinskis un K. Alksnis. Vecmīlgrāvja attīstības plānā bija iekļauta arī bijusī Rīnūžu teritorija. Projekta detaļplānojums tika vēl koriģēts 1977. gadā institūtā „Pilsētprojekts” arhitektes R. Peikunes vadībā. Gala rezultātā Vecmīlgrāvja apbūve sastāv no 3 mikrorajoniem un sabiedriskā centra, kas iet gar 4. Vecmīlgrāvja līniju. Mikrorajonā, kas atrodas starp A.Dombrovska, Emmas, Meldru un Kreimeņu ielām, kā arī ap Baltāsbaznīcas ielu galvenokārt ir daudzstāvu dzīvojamā apbūve, kamēr pārējos, kas atrodas Rīnūžos starp Atlantijas ielu un Rīgas brīvostas teritoriju, kā arī starp Gāles un Emmas ielām pārsvarā ir jaukta tipa apbūve, kur daudzdzīvokļu nami mijas ar nelielām privātajām dzīvojamajām ēkām.

Padomju arhitektūras piemēri Vecmīlgrāvī

Padomju arhitektūras piemēri Vecmīlgrāvī

Sabiedriskajā centrā tika saglabāti lieli priežu masīvi. Vecmīlgrāvja apbūves projektu izstrādājuši T. Francmane, R.Peikune, T. Kotoviča un K. Alksnis.

Ja sākotnēji Vecmīlgrāvis bija ļoti latvisks rajons, tad situācija mainījās līdz ar jauno daudzdzīvokļu namu izveidi, jo darbam uz kuģiem ieradās cilvēki no visas Padomju Savienības, kam ierādīja dzīvokļus jaunajos namos.

Vecmīlgrāvja panorāma, 05.05.2013<br>Avots: ru.wikipedia.org, User:Smig
Vecmīlgrāvja panorāma

Vecmīlgrāvja arhitektūrā īpaši izdalās trīs celtnes: Baltā baznīca, kas ir vienīgā baznīca, kuras zvanu tornī atrodas bāka, kas iedegas ik uz 2 sekundēm ik pēc 2 sekundēm. Kā arī Ziemeļblāzmas komplekss, tagadējā Ziemeļblāzmas pils ēka celta 1913. gadā par A.Dombrovska līdzekļiem, kā pretalkohola biedrības nams un 1998. gada decembrī atklātā Latvijas Jūras administrācijas Rīgas Kuģu satiksmes vadības centra ēka, kas nodrošina drošu kuģu ienākšanu Daugavā jebkuros laika apstākļos.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Valsts kultūrkapitāla fonds
ALA
Informatīvais atbalsts
SIA ExsoBalt
IP24 - Live Webcams

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey