Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs :: Medicīna :: Sarkandaugava :: Cita Rīga
3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2008-02-25

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas
centrs 2008.g.

Pēc kara garīgās veselības aprūpe atkal koncentrējās vēsturiskajos Aleksandra Augstumos, kur esošajai iestādei tika dots Rīgas Psihoneiroloģiskās slimnīcas nosaukums.

1946.gadā slēdza Sarkankalna psihiatrisko slimnīcu ar 800 gultasvietām, tagadējās P.Sradiņa slimnīcas psihiatrisko nodaļu ar 90 gultasvietām, L.Šēnfelda privāto klīniku Torņkalnā ar 35 gultasvietām u.c. Pēckara periodā psihisko slimību ārstēšanā ieviesa jauninājumu - dispanserizāciju, kas ļāva daudz ātrāk konstatēt psihiskās saslimšanas un veikt profilaksi. Ārstēšana kļuva pieejamāka un tā tika veikta bez maksas.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas
centrs 2008.g.

Pamazām Rīgas Psihoneiroloģiskās slimnīca sāka ieņemt vadošo vietu psihisko slimību ārstēšanā. 1946.gadā slimnīca kļuva par mācību bāzi LU Medicīnas fakultātes psihiatrijas katedrai (no 1951.gada Rīgas medicīnas institūta mācību bāze). 1955. gadā tika ierīkota slimnieku darba terapijas darbnīca.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas
centrs 2008.g.

1966.gadā ekspluatācijā tika nodots trīsstāvu ārsniecības korpuss ar 200 gultasvietām, pataloģiskās anatomijas nodaļas korpuss, centrālā katlumāja un garāžas, kuras uzcēla bijušu staļļu un šķūņu vietā. Turpmākajos desmit gados vēl uzcēla vairākas piebūves, tajā skaitā paplašināja pārtikas noliktavu, rekonstruēja morgu, noasfaltēja slimnīcas teritoriju, atjaunoja augļu dārzu. 1972.gadā uzcēla jaunu ķieģeļu žogu un jaunu caurlaidi.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas
centrs 2008.g.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas slimnīcā ir pieci ārsnieciskie korpusi ar 800 vietām un vēl saimnieciskās ēkas. Dažādos laikos oficiāli iestāde saukta gan par Rīgas Psihoneiroloģisko slimnīcu, gan Psihiatrijas centru. Ar 2004. gada 1. novembri Psihiatrijas centrs tika reorganizēts un izveidota Garīgās veselības valsts aģentūra, kuru 2007. gada 1. marta reorganizēja un ar psihiatriskās palīdzības sniegšanu saistītās funkcijas nodeva valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs".
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
SIA ExsoBalt
IP24 - Live Webcams

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey