Grāvenheides muiža :: Vēsture :: Jugla :: Cita Rīga
1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2017-10-20

Grāvenheides muiža

Grāvenheides muiža – atradās Juglas ezera krastā, tā bija viena no 18.gs. pievilcīgākajām un skaistākajām Rīgas muižiņām. Līdz mūsdienām tā nav saglabājusies. Muižiņas kungu māja bija neliela vienstāvu baroka stila koka guļbūve ar mansarda stāvu un nošļauptu jumtu. Namam bija nelieli divu vērtņu logi ar stiklojumu svina ietvarā. Ieejas durvju vērtnes bija apšūtas ar dēļiem skujiņā, to gludā plakne krāsota sarkana, profilu daļa - balsināta.

Ap 1730. gadu Lielās Ģildes vecākais Ernests Heidefogels uz Biķernieku draudzes novada zemnieka Veļķa zemes izveidoja ārpilsētas muižiņu pie Juglas ezera. 1772. gadā muižā sāka darboties pirmā Rīgas cietes un pūdera manufaktūra, kas lielāko daļu produkcijas eksportēja. Pēc tam, kad Grāvenheides muižiņu 1810. gadā iegādājās tirgotājs Hermanis Goronskis, 1816. gadā manufaktūrā strādāja vairs tikai viens meistars ar 10 strādniekiem. 1862. gadā Grāvenheides muižiņas īpašnieks bija Jūliuss Goronskis, kam piederēja tuvējā ādu pārstrādes fabrika.

Grāvenheides muižiņā kādreiz uzturējās vācu publicists J.G.Herders. Viņš šeit sarakstīja vairākus dzejoļus un kantāti par godu Biķernieku baznīcas iesvētīšanai.

Mūsdienās blakus muižiņas vietai vēl tagad ir saglabājusies "Garanskas" ādu fabrikas ēka, kurā bijusi arī veca alus brūža iesala māja. Saglabājušies arī daži agrākā parka ozoli, palīgceltnes Ūdeļu ielā 7.

Ārējās saites:
• Ambermarks, 2009 – Grāvenheides muižiņa
• Līga Landsberga, 2012 – Grāvenheides muiža
• Zudusi Latvija – Grāvenheides (Garanska) muiža pie Juglas ezeraKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Valsts kultūrkapitāla fonds
ALA
Informatīvais atbalsts
SIA ExsoBalt
IP24 - Live Webcams

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey