Metodistu baznīca :: Baznīcas Āgenskalnā :: Āgenskalns :: Cita Rīga
4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2008-11-30
Latvijas Metodistu baznīca

Latvijas Metodistu baznīca<br>Foto: J. Sedols

Latvijas Metodistu baznīca
Foto: J.Sedols

Latvijas Metodistu Baznīca Rīgā sāka darboties tikai 20.gadsimta sākumā. Metodistu draudzes dievkalpojumus noturēja dažādās Rīgas vietās , bieži vien dzīvokļos, kas tika pārbūvēti par lūgšanu telpām. Pirmais metodistu draudzes saieta nams Pārdaugavā atradās Baložu un Kapseļu ielas stūrī. Draudze to pārdeva un 1924.gadā nopirka zemes gabalu Slokas ielā. Draudze sāka vākt līdzekļus dievnama celtniecībai. Būvprojektu izstrādāja būvinženieris Jānis Levans, to apstiprināja 1930.gada 19.jūnijā, bet jūlijā jau tika ielikti celtnes pamati.

Latvijas Metodistu baznīca<br>Foto: M.Strīķis

Latvijas Metodistu baznīca
Foto: M.Strīķis

Metodistu baznīca ir divstāvu celtne, kas kalpo gan kā lūgšanu nams, gan kā draudzes ēka. Baznīca vērsta ar gala fasādi pret Slokas ielu. Lūgšanu namam gruntsgabala dziļumā piebūvēta trīsstāvu draudzes ēka. Lūgšanu nama plānojumā iezīmējas centrālā ass, uz kuras atrodas ieejas vestibils , taisnstūra lūgšanu zāle, kas noslēdzas ar trapecveida altāra apsīdu. Altāra apsīdā ,kas pārsegta ar lēzenu velvi, ir altāra galds ar trim krēsliem, kā ari altāra glezna "Kristus Debesbraukšana". Altārdaļu no lūgšanu telpas atdala koka sētiņa. Altārdaļai piebūvēta draudzes ēka, kur atrodas telpas draudzes vajadzībām un mācītāja dzīvoklis. Tās plānojums ir ērts un funkcionāls. Pirmajā stāvā atrodas draudzes telpas, bet otrajā un trešajā stāvā mācītāja un draudzes vecākā dzīvokļi.

Latvijas Metodistu baznīca<br>Foto: M.Strīķis

Latvijas Metodistu baznīca
Foto: M.Strīķis

Baznīca celta no dzelteniem ķieģeļiem, un bija paredzēts to apmest, bet tas nav izdarīts vēl šodien.

Metodistu dievkalpojumos liela loma ir garīgai mūzikai, tāpēc baznīcās rīkoja arī koncertus, kuros uzstājās pazīstami dziedātāji. Šajā dievnamā ir uzstājies slavenais krievu dziedātājs Fjodors Šaļāpins.

Metodistu draudzei liktenīgs izrādījās pēckara periods. 1948.gadā padomju vara slēdza visus metodistu lūgšanas namus Latvijā un aizliedza šo draudžu darbību. Dievnams tika atdots luterāņu draudzei.

Metodistu draudze savu dievnamu atguva 1993.gadā. Dievnamā darbojas Latvijas Apvienotās Metodistu Baznīcas Rīgas 2.draudze. Tagad tas atkal pulcina metodistus un katru svētdienu notiek dievkalpojumi.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Valsts kultūrkapitāla fonds
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2020 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey