Rātslaukums :: Vecrīgas laukumi :: Vecrīga :: Cita Rīga
8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image
Latvian   Russian  
 
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPurvciemsSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Ekskursijas
Pasākumi bērniem
Rīgas apkaimju spēle
Sabiedrības integrācija
Ceļveži
Galda spēles
Meklēt ar Google
Laika ziņas
gismeteo

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2008-12-22
Ratslaukums :: Laukumi :: Vecrīga :: Cita Rīga
Ratslaukums

Vecrīgas Rātslaukums

Ratslaukums

Rātslaukuma apbūve tika iznīcināta 2. Pasaules karā, bet ēkas rekonstruētas 20. gs beigās. Viduslaikos tas bija pilsētas centrālais laukums un līdz pat 19. gs. tas bija pilsētas saimnieciskais un administratīvais centrs. Laukums izveidojies 13.gs. beigās pēc pilsētas paplašināšanās. Sākumā laukums bija vienkārša tirgus vieta, bet jau 1334. gadā dokumentos minēts Jaunais nams, vēlāk Melngalvju nams un Rātsnams.

Vecrīgas Rātsnams<br>Foto: Toms Grīnbergs

Rātsnams
Foto: Toms Grīnbergs

Viduslaikos laukumā uzveda mistērijas, notika gājieni, sacensības, turnīri, dejas, namnieku gvardes skates, tika svinēti svētki, kā arī kā atradās pilsētas svari un bija noziedznieku soda izpildes vieta, uz soda izpildi aicināja Jēkaba baznīcas zvani.

Laukuma teritorija pakāpeniski samazinājās un tas zaudēja savas tirgus funkcijas, kas pārcēlās uz Daugavmalu 16.gs. Bijušo tirdzniecības ēku vietā tika celtas dzīvojamās mājas ar veikaliem pirmajos stāvos.

Rolanda statuja Rātslaukumā

Rolanda statuja Rātslaukumā

Laukuma vidū atradās artēziskā aka, kurai vēlāk virsū uzbūvēja Rīgas patrona sv. Rolanda statuju. Katru rītu ar taures skaņām tika paziņots pilsētniekiem par jaunas dienas sākumu, bet reizi gadā no Rātsnama balkona tika nolasīti jaunākie likumi un noteikumi. Pēdējo reizi, tas notika 1877. gadā, kad Rīgas rāte paziņoja par savu likvidāciju.

Rātsnama pagrabā bija cietums parādu nemaksātājiem un sievietēm-slepkavām. Parādes durvju abās pusēs atradās četrstūraini kauna akmeņi, uz kuriem par sodu lika stāvēt mazāk nozīmīgiem noziedzniekiem.
Komentāri (0)

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas rajonos
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
SIA ExsoBalt

© 2007-2019 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey