Jaunciema baznīca :: Jaunciems :: Cita Rīga
4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2019-11-25

Jaunciema Evaņģēliski luteriskā baznīca

Jaunciema baznīca, 26.04.2020.
Jaunciema baznīca

Sākotnēji Jaunciema iedzīvotāji apmeklēja Ādažu baznīcu pie Baltezera. 19.gs. beigās, palielinoties iedzīvotāju skaitam Jaunciemā, papīrfabrikas īpašnieks Jānis Mīlmanis sāka ziedojumu vākšanu baznīcas celtniecībai. Mīlmanis baznīcas celtniecībai nodeva zemi 0,5 ha platībā, skaistā priežu mežā. Lūgšanu nama un skolas projektu izstrādāja arhitekts Vilhelms Reslers. Tā bija nacionālā romantisma stilā celta koka guļbūve, kas sastāvēja no divām savā starpā saistītām ēkām.

Jaunciema baznīca, 26.04.2020.
Jaunciema baznīca

Pirmais dievkalpojums baznīcā notika 1913. gadā. Pirmais pasaules karš pārtrauca celtniecību un uzcelto māju sāka izmantot skolas vajadzībām, bet iedzīvotāji turpināja apmeklēt Ādažu baznīcu. Situācija mainījies, kad Jaunciemu 1927. gadā pievienoja Rīgai. Vietējie iedzīvotāji atdalījās no Ādažu draudzes un nolēma paši pabeigt savu dievnamu. Tomēr baznīcas ēka bija ļoti sliktā stāvoklī un sākās ziedojumu vākšana tās remontam. 1931. gadā arhitekts Vilhelms Romans Reslers (Roessler) izstrādāja jaunu būvprojektu. Jaunajā projektā skolas ēkas vietā bija paredzēts uzcelt draudzes namu, jo skola jau Jaunciemā bija. Jānis Mīlmanis, kas bija baznīcas lielākais ziedotājs, uzdāvina arī zvanu. Baznīcas iesvētīšana notika 1931. gada 13.decembrī, kuru vadīja mācītājs Vilhelms Rozenieks. 1940. gadā tika izstrādāts koka žoga projekts.

Jaunciema baznīca, 24.09.2020.
Jaunciema baznīca

Pēc Otrā pasaules kara baznīcas draudzes ēka tika atņemta un pārbūvēta dzīvokļos, bet pašu baznīcu draudzei izdevās nosargāt. 20.gs. 90 –tajos gados izdevās atgūt arī draudzes ēku.

Jaunciema baznīca ir celta tautas celtniecības tradīcijās. Tā sastāv no diviem savā starpā savienotiem būvapjomiem, kas celti kā koka guļbūves uz mūra pamatiem. Jaunciema baznīca ir viens no interesantākajiem Rīgas apkaimju dievnamiem, kas līdz mūsdienām saglabājusi savu darbību.

Adrese: Jaunciema 5. šķērslīnija 5/8.

Jaunciema baznīca
Jaunciema baznīca, 26.04.2020. Jaunciema baznīca, 26.04.2020. Jaunciema baznīca, 26.04.2020.
Jaunciema baznīca Jaunciema baznīca Jaunciema baznīca
Ārējās saites
Interaktīvā karte


Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
SIA ExsoBalt
IP24 - Live Webcams

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey