Tirdzniecība :: Sarkandaugava :: Cita Rīga
5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
DatuApstrade.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2008-02-25
Sarkandaugavas tirgus laukumi

Sarkandaugavas ziedu veikaliņš 2008.g.

Sarkandaugavas ziedu veikaliņš
2008.g.

Par tirdzniecības attīstību Sarkandaugavā ir ļoti maz ziņu. Pamatā tā ir informācija, kas iegūta no Sarkandaugavas iedzīvotāju atmiņām.

20.gadsimta 20.,30.gados Sarkandaugavas galvenā tirdzniecības iela bija Tilta iela, uz kuras bija lielākie veikali, bet Sarkandaugavā netrūka arī mazo privātveikaliņu. Šajos veikaliņos varēja nopirkt vienkopus gan konfektes, gan petroleju.

Tvaika ielā pretim "Aldarim" atradās laivu steķis, kur no zvejniekiem varēja nopirkt svaigas zivis.

Bijuša tirgus teritorija, tagad autostāvvieta 2008.g.

Bijuša tirgus teritorija, tagad autostāvvieta 2008.g.

Padomju laikā jaunuzceltajās mājās un kvartālos tika ierīkoti un celti jauni veikali, bet ne vienmēr šajos veikalos varēja iegadāties preces. Kad prece tika pievesta cilvēki stavēja garās rindās un preču izvēle bija ierobežota.

Mainoties laikam Sarkandaugavā ir ienākuši lielveikali "Nelda" un "Maxima". Duntes ielā ir uzcelts iepirkšanas centrs "Sky&More" un plānoja celt lielveikalu "Selver". Paralēli šiem lielajiem veikaliem Sarkandaugavā darbojas arī nelieli veikali un veikaliņi.

 

Allažu ielas bijušais tirgus 20.gs. 60-ie gadi

Allažu ielas bijušais tirgus
20.gs. 60-ie gadi

Tirgus laukumi. Senakā zināmā tirgus laukuma vieta Sarkandaugavā ir bijusi Aptiekas un Allažu ielas stūrī, blakus policijas ēkai. Šajā tirgus laukumā bija arī savs tirgus kantoris, kas bija izvietots pusotra stāva nelielā koka namiņā. Tirgus ierīkošanas gads nav zināms, tikai zināms, ka Sarkandaugavas tirgus pastāvēja jau 20.gadsimta 30.gados. Tas bija neliels tirdziņš, kurā varēja nopirkt lauksaimniecības produkciju. Bieži savos dārzos izaudzētos augļus un dārzeņus tirgoja arī tuvējās apkārtnes iedzīvotāji. 20.gadsimta 60.gados Sarkandaugavas tirdziņu slēdza, un šajā vietā tika uzcelts bērnudārzs.

Allažu iela, bijušā tirgus kantoris 20.gs. 60-ie gadi

Allažu iela, bijušā tirgus kantoris
20.gs. 60-ie gadi

20.gadsimta 90.gados uz aizbērtās Sarkandaugavas attekas daļas Duntes ielā tika uzcelts tirdziņš, kurā bija iespējams iegādāties vienkopus gan pārtikas, gan saimniecības un rūpniecības preces. Arī šis tirdziņš ir beidzis savu pastāvēšanu un šajā vietā plānoja celt lielveikalu "Selver".

Mainoties Tilta ielai, blakus Sarkandaugavas pirmajai aptiekai, nojaucot vecos koka namiņus izveidojās niša, kurā spontāni izveidojās Sarkandaugavas puķu tirdziņš. Laika gaitā šo tirdzniecības vietu mēģināja izskaust, bet puķes "uzvarēja". Tagad šī tirdzniecības vieta ir akceptēta un no agra rīta līdz vēlam vakaram šajā vietā var nopirkt ziedus.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey