Ielu katalogs: N - R :: Ielas :: Āgenskalns :: Cita Rīga
3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2008-11-30

Āgenskalna ielu katalogs: N - R

Nāras iela
Nāras iela

Nāras ielas nosaukums pirmo reizi ir sastopams no 1937. gada un laika gaitā nav nomainījies.

Nomales iela Rīgas kartogrāfiskajā materiālā sastopama jau no 1880/1883. gada ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā tā arī nemainījās vairāk.

Nometņu iela

Nometņu iela pirmo reizi Rīgas ielu sarakstā minēta 1861. gadā ar nosaukumu Lielā Lēģeru iela. 1914. gada adrešu grāmatās iela sastopama ar nosaukumu Lēģeru iela. 1923. gadā iela ieguva nosaukumu Nometņu iela. 1959. gadā iela tika pārsaukta par Linarda Laicena ielu, par godu dzejniekam un aktīvam komunisma piekritējam L. Laicēnam. Savu tagadējo nosaukumu Nometņu iela atguva 1992. gadā. Uz ielas atrodas senākais līdz mūsdienām saglabājusies Pārdaugavas kompaktās apbūves fragments, tā ir 18.-19.gs pilsētbūvniecības piemineklis.

Olgas iela
Olgas iela

Olgas iela Rīgas kartogrāfiskajā materiālā sastopama no 1880./1883. gada ar savu tagadējo nosaukumu – Olgas iela. Tā ir viena no īsākajām Āgenskalna ielām - tās garums ir tikai 180 metri. Par Olgas ielu Dagnija Dreika ir sacerējusi dzejoli – Olgas iela. O

Ormaņu iela
Ormaņu iela

Ormaņu iela Rīgas kartogrāfiskajā materiālā sastopama no 1867. gada ar nosaukumu Fūrmaņu iela. Savu tagadējo nosaukumu Ormaņu iela ieguva 1921. gadā, kas vairāk nav mainījies.

Pārslas iela pirmo reizi Rīgas adrešu grāmatās minēta 1906. gadā ar nosaukumu Grāves muižas iela. 1938. gadā iela tika pārsaukta par Pārslas ielu. 1942.-1944. gadam iela atkal tika pārsaukta atkal par Grāves muižas ielu. 1944. gadā iela atguva savu tagadējo nosaukumu Pārslas iela.

Pilsoņu iela
Pilsoņu iela

Pilsoņu iela Rīgas kartogrāfiskajā materiālā sastopama no 1880/1883. gada ar savu tagadējo nosaukumu Pilsoņu iela. Nosaukums tā arī nav nav ticis mainīts. Pilsoņu ielā 13 atrodas viena no lielākām Rīgas slimnīcām – Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca.

Puķu iela
Puķu iela

Puķu iela Rīgas kartogrāfiskajā materiālā sastopama no 1868/1869. gada ar savu tagadējo nosaukumu. 1885. gadā Puķu iela tika saīsināta un otra tās daļa tika pārsaukta par Sofijas ielu. Uz ielas atrodas senākais līdz mūsdienām saglabājusies Pārdaugavas kompaktās apbūves fragments, tā ir 18.-19.gs pilsētbūvniecības piemineklis.

Raņķa dambis
Raņķa dambis

Pirmās ziņas par Raņķa dambi ir sastopamas jau 18.gs. 1938. gadā tas tika pārsaukts par Nameiša bulvāri, bet jau 1938. gadā par Nameja bulvāri. 1942.-1944. gadā tas tika atkal saukts par Raņķa dambi, bet jau 1944. gadā atguva nosaukumu Nameja bulvāris. 1950. gadā tas tika pārsaukts par Majakovska bulvāri. Savu vēsturisko nosaukumu tas atguva tika 1990. gadā – Raņķa dambis.

Rododendru iela
Rododendru iela

Rododendru iela ir viena no „jaunajām” Āgenskalna ielām. Tā izveidojusies tikai 1967. gadā ar nosaukumu Jāņa Šilfa- Jaunzema aleja (par Latvijas padomju valdības jeb komisāru padomes sekretāram). 1987. gadā tā tika pārdēvēta par Jāņa Šilfa – Jaunzema ielu. 1991. gadā iela ieguva savu tagadējo nosaukumu Rododendru iela.

Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
SIA ExsoBalt
EuroPanels

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey