Āgenskalna ielu katalogs: D - H :: Āgenskalna ielas :: Āgenskalns :: Cita Rīga
7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image
Latvian   Russian  
 
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Ekskursijas
Pasākumi bērniem
Rīgas apkaimju spēle
Sabiedrības integrācija
Ceļveži
Galda spēles
Meklēt ar Google
Laika ziņas
gismeteo

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2008-11-30

Āgenskalna ielu katalogs: D - H

Darba iela
Darba iela

Darba iela pirmo reizi Rīgas kartēs sastopama 1880/1883. gadā ar nosaukumu Fabrikantu iela. 1941. gadā tā tika pārsaukta par Darba ielu. 1942.-1944. gadā tā tika pārdēvēta atkal par Fabrikantu ielu. 1944. gadā tā atguva nosaukumu Darba iela, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Daugavgrīvas iela
Daugavgrīvas iela

Daugavgrīvas iela Rīgas adrešu grāmatās sastopama no 1868. gada ar nosaukumu Dinamundes iela. Sākotnēji tas bija ceļš uz Daugavgrīvas cietoksni, Rīgas priekšostu un ziemas ostu. 20.gs. sākumā pastāvēja Daugavgrīvas šoseja, kas pletās no Podraga līdz Platā ielai, un Daugavgrīvas iela, kas minēta 1915. gadā, kas pletās no Vanšu tilta līdz Podraga ielai. 1924. gadā Daugavgrīvas šoseja tika pievienota Daugavgrīvas ielai un izveidojās vienota iela. Daugavgrīvas ielā 7 līdz mūsdienām saglabājusies nepārbūvēta Švarcmuižas dzīvojamā ēka. Kopējais ielas garums 5 000 metri.

Dobeles iela
Dobeles iela

Dobeles iela Rīgas adrešu grāmatās pirmo reizi sastopama 1868. gadā ar nosaukumu Marijas iela. 1885. gadā tā ieguva nosaukumu Dobeles iela, kas saglabājies nemainīgs līdz pat šodienai. Iela ir nosaukta par godu Latvijas pilsētai Dobele.

Dreiliņu iela pirmo reizi Rīgas adrešu grāmatās minēta 1902. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies.

Dzirciema iela
Dzirciema iela

Dzirciema iela pirmo reizi minēta jau 18.gs. ar nosaukumu Gotāna ceļš. Kopš 1885. gada tā bija pazīstama ar nosaukumu Esenhofas ceļš. 1923. gadā tā tika pārsaukta par Lielāsmuižas ielu. 1938. gadā tā īslaicīgi pirmo reizi tika nosaukta par Drirciema ielu, Līdz pat 1944. gadam iela tika saukta par Lielāsmuižas ielu. 1944. gadā tā tika pārsaukta par Dzirciema ielu.

Elvīras iela
Elvīras iela

Elvīras iela Rīgas adrešu grāmatās jau 1913. gadā sastopama ar tagadējo nosaukumu, kas tā ir nekad nav ticis mainīts.

Ernestīnes iela Rīgas kartogrāfiskajā materiālā sastopama jau no 1880/1883. gada ar savu tagadējo nosaukumu, kas vairāk nav arī ticis mainīts.

Ērģeļu iela
Ērģeļu iela

Ērģeļu iela Rīgas ielu sarakstā ir minēta jau 1885. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas vairāk nav arī ticis mainīts.

Gregora iela Rīgas adrešu grāmatās ir sastopama kopš 1877. gada ar nosaukumu Georga. 1885. gadā iela tika pārsaukta par Gregora ielu, kas vairāk arī nav mainīts.

Aleksandra Grīna bulvāris
Aleksandra Grīna bulvāris

Aleksandra Grīna bulvāris ir izveidots tikai 1965. gadā, kad tas tika nosaukts par godu militārajam darbiniekam J. Rainbergam par Rainberga bulvāri. 1987. gadā tā tika pārsaukta par Jāņa Rainberga bulvāri. Savu tagadējo nosaukumu Aleksandra Grīna Bulvāris ieguva 1995. gadā, kad tika nosaukts par godu latviešu rakstniekam Aleksandram Grīnam. Ielā ir tipiska 20.gs. 60. gadu apbūve. Ielas garums 840 metri.

Grobiņas iela Rīgas ielu sarakstā ir minēta jau 1887/1888. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas vairāk nav arī ticis mainīts. Iela tika nosaukta par godu Kurzemes senai pilsētiņai Grobiņa.

Hamaņa iela
Hamaņa iela

Hāmaņa iela Rīgas adrešu grāmatās sastopama 1902. gadā ar esošo nosaukumu par godu Hāmaņa muižai. 1950. gadā iela tika pārsaukta par Narofominskas ielu par godu Krievijas pilsētai Narofominska. (Наро-Фоминск). Savu vēsturisko nosaukumu iela atguva tikai 1990. gadā.

Hermaņa iela Rīgas ielu reģistrā sastopama no 1886. gada ar esošo nosaukumu, kas nav ticis arī mainīts.

Komentāri (0)

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas rajonos
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Valsts kultūrkapitāla fonds
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
IP24 - Live Webcams

© 2007-2019 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey