Kosmoss :: Rūpniecība :: Brasa :: Cita Rīga
3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2012-11-30

Kosmoss

Bijušās uzņēmuma Kosmoss telpas, šodien - lielveikals, 05.09.2012
Bijušās uzņēmuma Kosmoss telpas

Ādu apstrādes ražošanas apvienība „Kosmoss” tika dibināta 1963. gadā, apvienojot 1920. gadā dibināto ādu apstrādes fabriku „Viktorija”, kuras nosaukums 1940. gadā tika nomainīts uz „Komunārs”, un sešas mazākas ādas apstrādes fabrikas. Uzņēmuma nosaukums ir vairākas reizes mainīts, tā 1967. gadā uzņēma nosaukums tika nomainīts uz Ādu apstrādes ražošanas apvienība "Kosmoss".

1991. gadā - Valsts ādu apstrādes uzņēmums "Kosmoss". 1994. gadā - Valsts akciju sabiedrība Kosmoss". 1996. gada janvārī – Privatizējamā Valsts akciju sabiedrība "Kosmoss", bet no 1996. gada septembra - Privatizējamo valsts uzņēmums "Kosmoss". Ar Rīgas apgabaltiesas 1997.gada 3.decembra spriedumu „Kosmoss” pasludināts par maksātnespējīgu. Ar 2003. gada 27.augusta tiesas lēmumu pabeigta bankrota procedūra un izbeigts maksātnespējas process, un 2003. gada oktobrī uzņēmums izslēgts no Uzņēmumu reģistra.

Visi „Kosmosa” uzņēmuma bija specializēti pēc ražojamās produkcijas un pārstrādājamo jēlādu veida. Galvenais uzņēmums ražoja hromādas no liellopu jēlādām, rūpnīca „Iļģuciems” – cietās ādas un šķeltādas, rūpnīca „Pārdaugava”- apavu un apģērba velūra hromādas no cūkādām, Liepājas filiāle –hromādas no liellopu ādām un cimdu, galantērijas ādas un oderādas no kazu ādām, bet Jelgavā – cietās ādas un hromādas no cūkādām.

Kosmoss apgādāja ar gatavo ādu produkciju apavu, ādas galantērijas un šūšanas uzņēmumus. Tiek uzskatīts, kad uzņēmuma likvidācija pazudināja arī vietējo apavu ražošanas nozari, jo sabrūkot, zuda pamats ražošanai. Adrese: Kr. Valdemāra iela 114.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2020 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey