Ielas (A – G) :: Vecmīlgrāvis :: Cita Rīga
7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
DatuApstrade.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2009-11-30

Vecmīlgrāvja ielu katalogs: A - G

Augusta Dombrovska iela
Augusta Dombrovska iela

Augusta Dombrovska iela pirmo reizi rakstītajos avotos minēta 1934. Sākotnēji tās nosaukums bija Vecmīlgrāvja 4. līnija. Nosaukums norāda, ka iela iekļāvusies senākajā Vecmīlgrāvja ielu tīklojumā, no kurām savu nosaukumu līdz šodienai saglabājušas tikai dažas. 1954. gadā iela pārsaukta par Kuģniecības ielu. Savu tagadējo nosaukumu Augusta Dombrovska iela ieguva tikai 1988. gadā.

Anitas iela ir viena no jaunākajām Vecmīlgrāvja ielām. Tā tika izveidota tikai 1977. gadā. Anitas ielas nosaukums laika gaitā nav mainījies.

Atlantijas iela
Atlantijas iela

Atlantijas iela pirmo reizi rakstītajos avotos minēta 1948. gadā ar nosaukumu Kapsētas iela, jo tā robežojās ar Vecmīlgrāvja Kapsētu. Savu tagadējo nosaukumu Atlantijas iela ieguva 1961. gadā. Atlantijas ielā 15 atrodas zivju fabrika „Kaija” (SIA „Karavela”).

Baltāsbaznīcas iela
Baltāsbaznīcas iela

Baltāsbaznīcas iela pirmo reizi Rīgas adrešu grāmatās minēta 1930. gadā ar nosaukumu Baznīcas iela, jo ielas galā atradās Daugavgrīvas Baltā luterāņu baznīca. 1932. gadā iela tika pārsaukta par Baltāsbaznīcas ielu. Mainoties varām mainījās arī ielas nosaukums. 1940. gadā tā tika pārsaukta par Lašu ielu, jo tuvumā atradās zivju konservu fabrika. 1942.-1944. gadam tā atkal tika saukta par Baltāsbaznīcas ielu. 1944. gadā atkal atguva nosaukumu Lašu iela. Kopš 1996. gada iela atkal saucas Baltāsbaznīcas iela.

Birztalu iela
Birztalu iela

Birztalu iela pirmo reizi Rīgas ielu sarakstā minēta 1954. gadā. Birztalu ielas nosaukums laika gaitā nav mainījies. Birztalu ielā ir atrodami tikai uzņēmumi un nav nevienas privātmājas.

Ciedru iela Rīgas ielu sarakstā minēta jau 1938. gadā. Ciedru ielas nosaukums laika gaitā nav mainījies.

Dukura iela
Dukura iela

Dukura iela Rīgas ielu sarakstā minēta 1957. gadā. Dukura ielas nosaukums laika gaitā nav mainījies.

Edžiņa iela Rīgas ielu sarakstā minēta no 1977. gada. Edžiņa ielas nosaukums laika gaitā nav mainījies.

Emmas iela
Emmas iela

Emmas iela Rīgas ielu sarakstā minēta jau kopš 1924. gada. Emmas ielas nosaukums laika gaitā nav mainījies. Iela nosaukta par godu vienai no A. Dombrovska meitām.

Gāles iela pirmo reizi Rīgas adrešu grāmatās minēta 1930. gadā ar nosaukumu Mangaļu iela. Savu tagadējo nosaukumu Gāles iela ieguva 1961. gadā.

Gliemežu iela Rīgas adrešu grāmatās pirmo reizi minēta tikai 1963. gadā. Gliemežu ielas nosaukums laika gaitā nav mainījies.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Valsts kultūrkapitāla fonds
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey