Tirdzniecība Purvciemā :: Purvciems :: Cita Rīga
3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image
Latvian  
 
 
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Ekskursijas
Pasākumi bērniem
Rīgas apkaimju spēle
Sabiedrības integrācija
Ceļveži
Galda spēles
Meklēt ar Google
Laika ziņas
gismeteo

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2010-07-30

Tirdzniecība Purvciemā

Mēbeļu nams Purvciemā, 01.08.2011.
Mēbeļu nams Purvciemā

Purvciems savu šodienas seju ieguva padomju varas gados, šajā laikā tika izveidotas arī galvenās tirdzniecības vietas, kas ir saglabājušās līdz pat šodienai. Purvciemā atrodas padomju laiku lepnums - tirdzniecības centri „Mēbeļu nams” un „Minska”, kas tika celti, lai parādītu valsts rūpes par patērētājiem ar maksimāli lielu preču klāstu – realitātē, pustukšiem plauktiem, kas bija tipiska parādība veikaliem.

Mēbeļu nams atrodas Dzelzavas ielā 72. Tas ir tipisks padomju laika tirdzniecības centra paraugs. Pretēji daudziem citiem padomju laika tirdzniecības centriem, tas nav laika gaitā pārveidots un savu sākotnējo funkciju – mēbeļu tirdzniecību - saglabājis līdz šodienai.

Mēbeļu nams Purvciemā, 01.08.2011.
Mēbeļu nams Purvciemā

Mēbeļu nams celts pēc arhitektu R. Lubovičas un S. Luboviča projekta. Celtniecības darbi tika pabeigti 1980. gadā, bet veikals darbojas kopš 1981. gada. Mēbeļu nama centrā ir novietota ekspozīcija, ap kuru izveidots vertikāls transporta mezgls, ap ko grupējas sešas tirdzniecības zāles.

Mēbeļu nama apdarē izmantots gaišs apmetums un tumši brūnas keramikas flīzes vertikālās joslās, kas akcentē ēkas tehtoniku. Ansambli ielu krustojumā vēl vairāk izceļ dekoratīvs pilons ar firmas zīmi.

Lielveikals „Minska” Purvciemā, 27.07.2011.
Lielveikals „Minska” Purvciemā

„Minska” bija pirmais lielveikals Rīgā mūsdienu izpratnē. Tas joprojām kalpo kā tautu draudzības simbols - Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā atrodas līdzīgs lielveikals Rīga.

1997. gada janvārī Linstow pārņēma lielveikalu „Minska”, kas pēc remonta atsāka darbību 1997. gada augustā. 2005. gadā veikalam tika veikti rekonstrukcijas darbi. Projekts tika izstrādāts arhitektu birojā IU "J-Projekts", bet būvuzņēmējs SIA „Regita Pluss”. Darbi tika veikti 1400 m² lielā platībā.

Lielveikals „Minska” Purvciemā, 27.07.2011.
Lielveikals „Minska” Purvciemā

2008. gada jūnijā par 4,075 miljoniem eiro "R.B. Management Group" no "Linstow Center Development" nopirka tirdzniecības centru Minska. Galvenais telpu nomnieks ir Rimi. Tieši Rimi „Nīcgale” ir pirmais šīs veikalu ķēdes lielveikals, kas 2009. gadā pārgāja uz jaunu lielveikalu konceptu, kas balstīts pētījumos un speciālistu novērojumos par pircēju iepirkšanās paradumiem.

Purvciema tirgus, 27.07.2011.
Purvciema tirgus

Purvciema tirgus. Padomju laikos visām apkaimēm bija arī savs tirgus laukums. Liela daļa no šiem mazajiem tirgus laukumiem šodienas konkurences apstākļos ar lielveikaliem ir beiguši pastāvēt, bet Purvciema tirgus vēl jo projām ir ļoti iecienīta vietējo iedzīvotāju tirdzniecības vieta. Tirgus lielākie konkurenti ir apkārt esošie lielveikali. Purvciema tirgus aizņem aptuveni sešus tūkstošus kvadrātmetru. 2006. gadā viena paviljona lielums bija 700 kvadrātmetru. Tomēr tirgus administrācija domā apvienot abus tirgus paviljonus vienā, modernizējot un vairāk pielāgojot šodienas prasībām.
Komentāri (0)

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas rajonos
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Valsts kultūrkapitāla fonds
ALA
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
SIA ExsoBalt

© 2007-2019 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey