Rīgas tabakas fabrika :: Rūpniecība :: Brasa :: Cita Rīga
3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2012-11-30

Rīgas tabakas fabrika

Bijušas Rīgas tabakas fabrika telpas, 10.10.2012
Bijušas Rīgas tabakas
fabrika telpas

Viena no vecākajām un zināmākajām Rīgas tabakas fabrikām bija a/s „Maikapars”, kas dibināta 1887. gadā. Tā piederēja pazīstamajai karaīmu Maikaparu dzimtai. Fabrikā strādnieki pārsvarā bija krievi. Latvijas laikā tas bija viens no lielākajiem un tehniski vislabāk aprīkotajiem tabakas ražošanas uzņēmumiem, kas gada laikā saražoja vairāk nekā 2,5 miljonus dažādu marku papirosus. Uzņēmums savu produkciju eksportēja uz Ameriku, Ķīnu, Indiju, Āfriku, Eiropu un Krieviju.

1940. gadā uzņēmums tika nacionalizēts. Padomju varas gados tika izveidots uzņēmums „Rīgas tabakas fabrika”. Uzņēmums ražoja mazāk nekā 10 dažādas cigarešu un papirosu šķirnes.

1992. gadā uz Rīgas Tabakas fabrikas bāzes tika izveidots SIA Tabakas fabrika "HouseofPrince" Rīga. Uzņēma reģistrā tā tika reģistrēta 1992. gada 17. decembrī. Sabiedrības dalībnieki bija Rīgas tabakas fabrika, a/s "House of Prince" un noguldījumu fonds Centrālajai un Austrumeiropai. Fabrikas darbības mērķis bija ražot kvalitatīvu tabaku Latvijas un izvēlētajos eksporta tirgos. 2003. gadā uzņēmums mainīja nosaukumu uz SIA "Scandinavian Tobacco". Nosaukums tika nomainīts, lai apliecinātu Latvijas uzņēmuma piederību starptautiskajai "Scandinavian Tobacco" grupai, kas apvieno dažādu veidu tabakas izstrādājumu ražotājus un tirgotājus. Fabrika tika slēgta 2009. gada beigās.

2011. gadā tika izsludināts konkurss, lai bijušo Tabakas fabrikas namu Miera ielā pārveidojot par multifunkcionālu mākslas centru, Radošo kvartālu. Adrese: Miera iela 58.Komentāri (1)

Aivars(Ogre, Pierīga, Latvija)

Vēlētos lai cigarešu iepakojumam būtu izsmēķu kabatiņa.Ar cieņu Aivars Vucens.

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2020 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey