Iļģuciema apbūve :: Iļģuciems :: Cita Rīga
4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2013-10-30

Iļģuciema apbūve

20.gs. sākuma apbūves piemērs Iļģuciemā Lilijas ielā, 05.10.2013
20.gs. sākuma apbūves piemērs Iļģuciemā Lilijas ielā

18.gs. sākumā, Ziemeļu kara laikā, Iļģuciema apbūve tika nopostīta. 18.gs. beigās un 19.gs. sākumā šī Rīgas daļa sāka veidoties par izteiktu rūpniecības centru, te nepārtraukti palielinājās iedzīvotāju skaits, jo fabrikām bija nepieciešams darbaspēks. Šie faktori ietekmēja arī Iļģuciema apbūvi. Pirmie fragmentārie apkaimes apbūves projekti tika izstrādāti 20.gs. sākumā un 20.gs. 30 gados.

Padomju arhitektūras piemērs Iļģuciemā Lidoņu ielā, 05.10.2013
Padomju arhitektūras piemērs Iļģuciemā Lidoņu ielā

Lielākas izmaiņas apkaimes apbūve piedzīvoja 20. gs. vidū. Šajā laikā tipveida ēku celtniecībā lielu uzmanību pievērsa industriālo darba metožu pielietošanai celtniecībā. 20.gs. 50-tajos gados ēkas projektēja ar nesošām ķieģeļu garensienām. To vidū īpaši izcēlās 303. sērijas ēkas Iļģuciemā, kas celtas pēc M. Ramanes un E. Kalniņas projektiem. Tās tika celtas Rīgas cementa un šifera rūpnīcas strādniekiem un bija pirmās sērijveida ēkas apkaimē. Apkaimes detalplānojums tika izstrādāts 1968. gadā institūtā „Pilsētprojekts”. Projekta rezultātā tika noteikta pilnīga apkaimes restrukturizācija, radot arī jaunu ielu tīklojumu, trīs galvenos mikrorajonus, sabiedrisko centru un publisko parku Nordeķa muižas teritorijā.

Nams Buļļu ielā 35, 20.09.2013
Nams Buļļu ielā 35

Nākamais posms Iļģuciema arhitektūras attīstībā sākās 20.gs. beigās un turpinās vēl šodien. Minēsim tikai dažus no jaunajiem projektiem, kas atrodas gan jaunbūvēs, gan arī renovētās ēkās:

• Viens no jaunākajiem projektiem atrodas Buļļu ielā 35, kas nodots ekspluatācijā 2006. gadā. Tā ir jauna daudzdzīvokļu dzīvojamā māja ar sešiem stāviem, kas atrodas apzaļumotā un labiekārtotā uzkalniņā, kas to izceļ uz apkārtnes fona. Raugoties no augšējiem stāviem paveras laba panorāma.

Nordeķu nams, 20.09.2013
Nordeķu nams

Nordeķu nams, kas atrodas Lilijas un Buļļu ielas krustojumā (Lilijas ielā 28). Nams nodots ekspluatācijā 2008. gadā. Ēkai ir seši stāvi, pirmajā paredzētas vietas komercplatībām, bet pārējos stāvos dzīvokļiem. No nama paveras skats uz Nordeķu parku.

• Bēnes ielā 10 atrodas viens no rekonstruētajiem Iļģuciema namiem, kas ekspluatācijā nodots 2005. gadā.

Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
IP24 - Live Webcams

© 2007-2020 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey