Ziemeļblāzmas parks :: Vecmīlgrāvis :: Cita Rīga
1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2009-11-30
Ziemeļblāzmas parks Vecmīlgrāvī

Ziemeļblāzmas parka rotonda. 22.09.2012.g.<br>Avots: Kultūras pils „Ziemeļblāzma” arhīvs
Ziemeļblāzmas parka rotonda
Avots: K/p „Ziemeļblāzma” arhīvs

Ziemeļblāzmas parks ir izveidots 20. gs. sākumā pēc ievērojamā rūpnieka un mecenāta Augusta Dombrovska ieceres, kā dendroloģiskais parks ar unikālu augu un koku daudzveidību 5,4 ha platībā. Tas ir vienīgais parks Vecmīlgrāvja teritorijā ar senām tradīcijām dažādu svētku un pasākumu rīkošanā, ar skatu torni, ar vienu no lielākajām un vecākajām akācijām Latvijā un vienīgo parūkkoka eksemplāru Rīgas pilsētas teritorijā. Sākotnēji paredzētā vieta ir kāpu smilšu klajums, kurā nav auglīgas zemes.

Ziemeļblāzmas parka tējas namiņš. 13.10.2012.g.<br>Avots: Kultūras pils „Ziemeļblāzma” arhīvs
Ziemeļblāzmas parka tējas namiņš
Avots: K/p „Ziemeļblāzma” arhīvs

Ziemeļblāzmas parkā A. Dombrovskis lika izveidot Martas Rinkas iniciāļus no koka stādījumiem. Šī kompozīcija ir saglabājusies vēl līdz šodienai, un ir kā pateicība cilvēkam, kas visu savu mūžu un personisko dzīvi ir veltījusi bērniem.

2003. gadā 5,4 ha lielais parks pārņemts Rīgas pilsētas īpašumā. 2007. gadā bija paredzēts sākt īstenot Ziemeļblāzmas parka renovāciju, kura kopējā vērtība būtu 333 000 Ls. Tomēr 2007.gadā projekts netika īstenots. Pie parka labiekārtošanas darbiem atgriezās tikai 2011.gada 18.jūlijā, kad tika noslēgts līgums starp Rīgas Domes Īpašuma departamentu un SIA "Arčers" par parka rekonstrukcijas un restaurācijas darbu veikšanu.

Ziemeļblāzmas parks no skatu torņa. 12.07.2013.g.<br>Avots: Kultūras pils „Ziemeļblāzma” arhīvs
Ziemeļblāzmas parks no skatu torņa
Avots: K/p „Ziemeļblāzma” arhīvs

2012. gadā rekonstrukcijas un restaurācijas darbu laikā parkā tika atjaunots latviešu arhitekta Eižēna Laubes projektētais koka tējas namiņš, kā arī rotonda, ko balsta pirmās, nodegušās kultūras pils ēkas kolonnas. Restaurēta A.Dombrovska veidotā mākslīgā grota, atjaunota vīnstīgu aleja, izveidots franču stila dārzs ar strūklaku vidū. Brīnišķīgs skats uz Rīgu un Baltijas jūras līci vērojams no jaunizveidotā 35m augstā skatu torņa, kurā ierīkots moderns lifts. Bijušās estrādes vieta pārtapusi par daudzfunkcionālu atpūtas un sporta laukumu, bet bērnu priekam izveidots mūsdienu standartiem atbilstošs rotaļu laukums. Apmeklētāju ērtībām - informācijas centrs, omulīga kafejnīca un autostāvvieta. Kompleksa rekonstrukcijas arhitekts ir Juris Monvīds Skalbergs.

Parks un Kultūras pils "Ziemeļblāzma" pēc plašiem renovācijas darbiem apmeklētājiem tika svinīgi atklāti 2013.gada 4. maijā.

Ziemeļblāzmas parks 2009.gadā pirms rekonstrukcijas
Ziemeļblāzmas parks. 2009.g. Ziemeļblāzmas parks. 2009.g. Ziemeļblāzmas parks. 2009.g.
Ziemeļblāzmas parks Ziemeļblāzmas parks Ziemeļblāzmas parks

Ziemeļblāzmas parka atrašanas vieta Rīgas kartē
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2020 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey