Sarkanā Krusta slimnīca :: Medicīnas iestādes :: Grīziņkalns :: Cita Rīga
2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2011-03-30

Sarkanā Krusta slimnīca

Sarkanā Krusta slimnīca. 2010.g.

Sarkanā Krusta slimnīca

Sarkanā Krusta slimnīca atrodas Jāņa Asara ielā 3. Slimnīcas galvenā ēka celta 1909. - 1912. gadā pēc F. Šefela projekta, bet blakus esošie korpusi celti 1933. gadā pēc A. Klinklāva projekta.

Slimnīcas ēkas tika uzceltas no Sarkanā Krusta un Krievijas cara valdības piešķirtajiem līdzekļiem. Pacientiem tā tika atklāta 1919. gadā. Slimnīca sākotnēji bija paredzēta ķirurģiskajām operācijām un žēlsirdīgo māsu apmācībai. Sākumā tā darbojās kā Krievijas - Latvijas neatkarības gados jau kā Latvijas - Sarkanā Krusta slimnīca, bet vēlāk tā tika pārdēvēta par Rīgas 4. slimnīcu.

Sarkanā Krusta slimnīca. 2010.g.

Sarkanā Krusta slimnīca

Slimnīcā darbojās arī pirmā žēlsirdīgo māsu skola Latvijā. Skolas beidzējas tika sūtītas uz Londonu, lai tur papildinātu savas zināšanas. Kopš 1920. gada slimnīcā notika arī studentu klīniskā apmācība.

Slimnīcā sākotnēji bija 100 gultasvietas, kas paredzētas slimniekiem un to kopējām. Bet vēlāk radās nepieciešamība to paplašināt un 1927. gadā papildus vecajam korpusam Tallinas ielas otrajā pusē uzcēla medicīnas māsu kopmītni ar vēl 70 gultasvietām. Vienā no šiem korpusiem, kas atradās Pērnavas ielā 62, Sarkanais Krusts izveidoja Protezēšanas un ortopēdijas centru dažāda veida protēžu izgatavošanai, kas darbojas līdz pat šai dienai.

Sarkanā Krusta slimnīca. 2010.g.

Sarkanā Krusta slimnīca

20. gadsimta 90-to gadu vidū slimnīcā bija iespēja ārstēties līdz 210 slimniekiem, un tajā strādāja 40 augsti kvalificēti ārsti un 100 medmāsas. 20. gs 90. gados slimnīca galvenokārt praktizēja sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību iekšķīgās slimībās, ķirurģijā un ginekoloģijā. Slimnīcas telpās atradās arī Latvijas māsu asociācija, Latvijas – Amerikas acu centrs, Spīdzināto personu medicīniskās rehabilitācijas centrs un Daugavas Vanagu Centrālās valdes pārstāvniecība Latvijā.

Sarkanā Krusta slimnīca. 2010.g.

Sarkanā Krusta slimnīca

Pēdējais kapitālais remonts slimnīcas ēkām tika veikts 1974. gadā, bet 1995. gada 10. jūnijā slimnīcu slēdza, lai veiktu kapitālo remontu, tomēr remonta darbi tā arī netika veikti, un slimnīca tika slēgta.

21. gs. sākumā ēkas ir daļēji pamestas un izdemolētas. Sarkanais Krusts ir mēģinājis savu īpašumu atgūt, bet pagaidām tas nav izdevies nesakārtotās likumdošanas dēļ.

Saistītie raksti:
Delfi, 30.07.2007 - Sarkanais Krusts vēlas atgūt īpašumus un izvērsties.
Delfi, 20.11.2010 - 'ARS' bijušo Sarkanā Krusta slimnīcu sāks atjaunot nākampavasar.


Sarkanā Krusta slimnīca vēsturiskās bildes
Sarkanā Krusta slimnīca XX.gs. sākumā Sarkanā Krusta slimnīca XX.gs. sākumā
Sarkanā Krusta slimnīca XX.gs. sākumā
Avots: 1201.lv
Sarkanā Krusta slimnīca XX.gs. sākumā
Avots: maskfor.lv
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Valsts kultūrkapitāla fonds
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey