Brāļu kapi :: Zaļā zona :: Mežaparks :: Cita Rīga
3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2012-06-15

Brāļu kapi

Brāļu kapi, 2010.g. <br>Avots: riga.in
Brāļu kapi
Avots: riga.in

Brāļu kapi ir Latvijas izcilākais memoriālais ansamblis. Sākotnēji kapi bija paredzēti tikai 1. Pasaules karā un Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem. Dārzu arhitekts A. Zeidaks izplānoja un iekārtoja kapu ainavisko daļu. 1923. gadā tika izsludināts slēgts konkurss par Brāļu kapu celtniecību, kurā uzvarēja K. Zāle. Brāļu kapu celtniecība ilga 12 gadus, darbus uzraudzīja pats arhitekts K. Zāle. Memoriālu svinīgā ceremonijā iesvētīja 1936. gada 11. novembrī - Lāčplēša dienā. Memoriālais ansamblis ir veidots no Allažu šūnakmens.

Brāļu kapi, 2008.g. <br>Avots: panoramio.com, Elena
Brāļu kapi
Avots: panoramio.com, Elena

Kapi sākas ar ieejas vārtiem, kas ir 10 metrus augsti un 32 metrus plati. Pie ieejas vārtiem atrodas divas jātnieku skulptūru grupas, kas ir 3,3 metrus augstas. Aiz tiem ir 205 metrus garā liepu gatve jeb Pārdomu ceļš. Gatves galā atrodas Varoņu terase ar Svētās uguns altāri. No terases paveras skats uz kapulauku. Kapulauka malās atrodas „Mirstošo jātnieku” skulpturālās grupas, kas ir 3,6 metrus augstas, vidū atrodas cilnis „Kritušie brāļi”. Pie kapuvietām atrodas plāksnīte ar karavīra vārdu, uzvārdu vai arī uzraksts „Nezināms”. Ansambli noslēdz 6 metrus augstā Latvijas siena, kur atrodas Latvijas apriņķu un pilsētu vēsturiskie ģerboņi , kā arī četri senlatviešu karavīru tēli, kas simbolizē Latvijas novadus - Kurzemi, Zemgali, Vidzemi un Latgali, bet tās centrā uz 9 metrus augstās sienas atrodas Mātes Latvijas tēls.

Brāļu kapi, 2008.g. <br>Avots: panoramio.com
Brāļu kapi
Avots: panoramio.com

Pēc 2. Pasaules kara ārpus memoriālā Kapulauka Brāļu kapos apbedīja kritušos padomju armijas karavīrus, tika iznīcināti ar Latvijas brīvvalsti saistāmie simboli – ģerbonis, arī krusti. Aizliedza pulcēties Brāļu kapos un aizdegt svecītes Brīvvalsts nozīmīgos datumos. Taču pie Mātes tēla uzņēma pionieros un komjaunatnē, atzīmēja Uzvaras svētkus. Tomēr pēc neatkarības atjaunošanas Brāļu kapi atguva savu nozīmi un ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Brāļu kapu 360o panorāma
Brāļu kapu memoriāls

Brāļu kapu memoriāls

Brāļu kapu memoriāls
Autors: Uldis Bārdiņš
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Valsts kultūrkapitāla fonds
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey