Tirdzniecība :: Torņakalns :: Cita Rīga
4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2010-11-30
Tirdzniecība Torņakalnā

Vienības gatve - bijusi galvenā tirdzniecības iela Torņakalnā. 2010.g.

Vienības gatve - bij. galvenā
Torņakalna tirdzniecības iela

Galvenā tirdzniecības iela Torņakalnā 20. gs. pirmajā pusē bija tagadējā Vienības gatve, uz kuras atradās arī lielākie rajona veikali un dažādi pakalpojumu sniedzēji, bet netrūka arī mazie veikaliņi, kur varēja nopirkt vienkopus gan konfektes, gan petroleju. Vienības gatve, kā galvenā tirdzniecības iela Torņakalnā, ir saglabājusies vēl līdz šodienai, kur koncentrējas galvenā tirdzniecība.

Torņakalnam sava tirgus laukuma nebija līdz pat 1912. gadam, kad to atvēra Telts ielā. Tirgus laukums bija bruģēts un tajā atradās arī neliela administrācijas ēka. Līdz tirgus laukuma atvēršanai Torņakalna iedzīvotāji iepirkties devās uz Āgenskalna vai Bišu muižas tirgu. 1. Pasaules kara laikā tirgus laukums tika izpostīts un to atjaunoja tikai 1927. gadā.

Telts iela - kur bija atvērts Torņakalna tirgus laukums. 2010.g.

Telts iela - kur bija atvērts
Torņakalna tirgus laukums

Vēl senāka tirdzniecības vieta Torņakalnā bija pie Rīgas – Jelgavas dzelzceļa līnijas Rīgas galastacijas ēkas. Tā kā tur notika preču izkraušana no dzelzceļa vagoniem un citu preču tālākpārdošana, tad līdzīgi kā pie Centrālās Rīgas stacijas, bija iespējams iegādāties preces nosacītā tirgus placī. Tirdzniecība stacijas laukumā izsīka ap 1872. gadu, kad tika atklāts dzelzceļa tilts pāri Daugavai, un kravu pārkraušana Daugavas kreisajā krastā vairs nebija nepieciešama. Tirdzniecība stacijas laukumā pilnā sparā ritēja ļoti īsu laika posmu – no 1868. līdz 1872. gadam.

Mainoties laikam, arī Torņakalnā ir ienākuši lielveikali un uzcelts moderns tirdzniecības centrs „Riga Plaza” Mūkusalas ielā.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Informatīvais atbalsts
SIA ExsoBalt
EuroPanels

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey