Vecrīga :: Daugavas ūdens ceļš :: Rīgas apskates vietas :: Cita Rīga
5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
Vecrīga :: Daugavas ūdens ceļš :: Apskates vietas ::Cita Rīga
Vecrīga

Vecrīga

Vecrīga
2009.g.

Vecrīga jau sākot ar 13.gs. bijusi reģiona ekonomiskais, finansu un kultūras centrs, kas laika gaitā izveidojās par plaukstošu pilsētu. To apliecināja arī tās loma Hanzas savienībā. Rīga nekad nav bijusi tīri "latviska" pilsēta, bet gan multikulturāla, kas noteica pilsētas attīstību. Pilsētu neskaitāmas reizes centās ieņemt, un tā bija iesaistīta arī ilgstošos iekšējos nemieros. Līdz pat 20. gs. sākumam pilsētā pārsvarā dzīvoja vācieši, tad sekoja latvieši un krievi, kā arī lietuvieši, poļi un citu tautību cilvēki. Tas viss ietekmēja pilsētas kultūras attīstību, īpaši spilgti tas izpaužas Vecrīgas arhitektūrā, kur var sastapt Vācijas, Krievijas, Itālijas, Nīderlandes, un citu pilsētu arhitektūras iezīmes.

Vecrīga

Vecrīga
2009.g.

Vecrīga ir unikāla pilsētas daļa, kas iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Uzzināt vairāk par ievērojamākajām Vecrīgas apskates vietām iespējams sadaļā Vecrīgas apskates vietas.

Braucot ar kuģīti pa Daugavu, ļoti labi no Vecrīgas silueta izdalās:

Rīgas pils, kas celta 1330. gadā. Sākotnēji tā bija 3 stāvu cietokšņveida celtne ar iekšējo pagalmu un 4 torņiem. No 1491. līdz 1515. gadam pils atjaunošanas laikā tika uzcelts arī Svina tornis, kāds tas redzams mūsdienās. Lasīt vairāk par Rīgas pili.

Sv. Pestītāja anglikāņu baznīca celta no 1857. līdz 1859. gadam bijušo Paula bastionu vietā pēc arhitekta J. D. Felsko projekta. Baznīca bija paredzēta angļu tirgotāju vajadzībām, kuri līdz tam savus dievkalpojumus noturēja Reformātu baznīcā. Lasīt vairāk par Anglikāņu baznīcu.

Doma baznīcas pamatakmens tika likts 1211. gadā, kad bīskaps Alberts iesvētīja vietu Doma baznīcu un tai pievienotā kompleksa celtniecību ārpus pilsētas mūriem. Lasīt vairāk par Doma baznīcu.

Pētera baznīca (Pēterbaznīca) no pašiem pirmsākumiem piederēja pilsētai. Rīgas pilsēta, vairojot prestižu, vēlējās izveidot savu baznīcu, lai tā būtu lielāka un prestižāka par citām. Tā bija cīņa starp Doma un Pētera baznīcu. Lasīt vairāk par Pētera baznīcu.

Triangula bastions sākotnēji tika celts kā publiski pieejama celtne ar veikaliem, restorāniem un kafejnīcām. Tomēr t/c nebija populārs un veikalus nomainīja Muitas galvenā pārvalde. Ēkas 0 stāvā iespējams aplūkot daļu no atsegtajiem Triangula bastiona mūriem.


Vecrīgas robežas Rīgas kartē
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
SIA ExsoBalt
IP24 - Live Webcams

© 2007-2020 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey