Kundziņsala :: Daugavas ūdens ceļš :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Kundziņsala

Kundziņsala

Kundziņsala

Kundziņsala izveidojusies pakāpeniski sākot ar 18. gs. otro pusi pēc apkārtējo aizsargdambju uzcelšanas un Daugavas gultnes padziļināšanas, saplūstot vairākām nelielām saliņām, no kurām lielākā bija Pīļu sala. Tā bija atsevišķa sala vēl 19. gs. beigās.

Pēc 2. Pasaules kara Kundziņsala ievērojami mainījās. Attekas un līči salas Sarkandaugavas pusē un tās lejasgalā aizbērti, uzskaloti vai pārpurvojušies, bijusī Kurpnieku sala ar tās augšdaļu, Zirgu sala un Iļķenu jeb Rutku sala pilnībā saplūdušas ar Kundziņsalu un tagad ir tikai pussalas salas lejasgalā; Gulbju sala, Mazā Iļķenu sala un nelielā Butovica sala agrāko salu raksturu zaudējušas pilnībā.

Konteineru termināls Kundziņsalā<br>Avots: panoramio.com

Konteineru termināls Kundziņsalā

20. gs. 60-tajos gados tika uzcelts dzelzsbetona tilts, kas salu savieno ar Sarkandaugavu Ostas vajadzībām uzcelts arī dzelzs tilts. Līdzīgi kā citas Rīgas salas, arī Kundziņsala zaudējusi savu nošķirtību un „romantismu”. Salas centrālajā daļā šobrīd vēl saglabājusies 20. gs. sākuma dzīvojamā apbūve, ko no visām pusēm arvien vairāk ieskauj Rīgas Brīvostas teritorija.

Sīkāk par Kundziņsalu lasiet Rīgas vēstures enciklopēdijas sadaļā "Kundziņsala".


Kundziņsalas atrašanas vieta Rīgas kartē



Komentāri

Pašlaik mēs veicam komentāru apkopi.