1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика
Čiekurkalns

Čiekurkalns. 2011.g.

Nosaukums Čiekurkalns radies no čiekuriem bagātām priedēm, kas augušas kāpās.

Senākās ziņas par Čiekurkalna vēsturi saistās ar 1687. gadā izveidoto Šreienbušas muižu («Schreyenbusch»). Taču, kā strādnieku dzīvojamais rajons, tas sāka veidoties tikai 19. gs. beigās, līdz ar muižas zemju izpārdošanu.

19./ 20. gs. mijā Čiekurkalns jau bija blīvi apdzīvots strādnieku rajons. 20. gs. 30-tajos gados bija izveidota skola, kinoteātris, bērnudārzs, bibliotēka; darbojās veikali, skaistumkopšanas saloni, medicīnas iestādes, ugunsdzēsēju depo, kas tika apdziedāts dažādās ziņģēs, kā arī lielākās un mazākas fabrikas.

Čiekurkalns. 2011.g.

Čiekurkalna pamatskolas ēka bija lielākā pamatskolas ēka Latvijā 20. gs. 30-tajos gados. Gaujas ielas ūdenstornis ir lielākais ūdenstornis Rīgā. Rīgas „TEC-1” - līdz Pļaviņu hidroelektrostacijas uzbūvēšanai - bija lielākā Latvijas elektrostacija.

Rīgas Miesnieks, Gaujas ielas komplekss, Daiļrade... tā ir tikai maza daļa no Čiekurkalna. Vairāk par šiem objektiem un daudz ko vairāk uzziniet kopā ar mums.

dekor