4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика

Grīziņkalns

Grīziņkalns

Grīziņkalns savu nosaukumu ieguvis pateicoties Grīziņmuižai, kas pastāvēja 18.gs. Muižas nosaukums cēlies no senā smilšu kāpu nosaukuma, tautas valodā grīziņām.

Pretēji daudziem citiem Rīgas vēsturiskajiem rajoniem, Grīziņkalna arhitektūra ir ļoti īpaša un reizē savdabīga. Visa rajona apbūve sākās tikai 19.gs beigās/ 20.gs. sākumā „tukšā” vietā, kura iepriekš nekad nav bijusi apbūvēta. Šeit izveidojās tipisks strādnieku rajons, kur dzīvoja apkārtējo fabriku strādnieki.

Viens no ievērojamākajiem Grīziņkalna uzņēmumiem, kas laika gaitā nepārtraukti ir paplašinājies un mainoties nosaukumiem ir izdzīvojis līdz šodienai ir V. Ķuzes uzņēmums, kas šodien ir daļa no a/s „Laima”.

Grīziņkalna Pāvila baznīca

Pirmā zināmā iela Grīziņkalnā ir 1815. gadā dokumentos minētā Krāsotāju iela, lai gan intensīva apbūve šeit sākās tikai pēc 1872. gada.

No 1905.-1908. gadam Grīziņkalnā darbojās Latviešu tautas teātris, kas kalpoja kā „atspēriena punkts” jaunajiem aktierim turpmākajā karjerā, jo vienīgais, ko viņi saņēma par savu darbu, bija aplausi.

Koka arhitektūra, Grīziņkalna teātris, „Bille”, „Vārnu ielas republika”, Daugavas stadions, Sv. Pāvila baznīca, tā ir tikai maza daļiņa no Grīziņkalna burvības.

Iepazīstiet Grīziņkalnu kopā ar www.citariga.lv

dekor