8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика
Skanste

Arēna Rīga Skanstē. 2011.g.

Skanstes nosaukums cēlies par godu skanstei, kuru tagadējā Skanstes ielas rajonā uzcēla Aleksandrs Meņšikovs, ņemot vērā Pētera I norādījumus.

Pirmās ziņas par Skanstes apkaimi sastopamas jau 13. gs. vēstures avotos, kuros tiek minēts ceļš, kas gāja uz pilsētas ganībām. Pilsētas ganībās ganījās zirgi, govis, aitas, buļļi. Zirgu ganības atradās vistuvāk Jēkaba vārtiem, bet aiz tām sākās mājlopu ganības.

Rietumu Capital Centre Skanstē. 2011.g.

Masveidā dārziņi sāka veidoties 19. gs. Mazdārziņus pilsēta dāvināja mazpulkiem, pusaudžiem, kas aizrāvās ar dārzkopību, kā arī tos bija iespējams izīrēt visiem gribētājiem, slēdzot līgumus. Mazdārziņus, kas bija šajā teritorijā atradušies vairāk kā simts gadus, nolēma likvidēt 2002. gadā.

1891. gadā atklāja Rīgas rikšošanas sporta biedrības hipodromu Strēlnieku ielas (šodien Grostonas iela) galā, bet 1893. gadā Rīgas jāšanas sporta biedrības hipodromu pie Ganību dambja. Pēc 1.Pasaules kara tika atjaunots tikai Grostonas ielas hipodroms, kas strādāja līdz pat 1965. gadam.

Tā ir tikai maza daļa no Skanstes. Vairāk par šiem objektiem un daudz ko vairāk uzziniet kopā ar mums.

dekor