Pirmās brīvvalsts laiks :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Pirmās brīvvalsts laiks

Centrāltirgus

Centrāltirgus

1918. gada 18. novembrī Rīgā, Nacionālajā Teātrī, tika proklamēta Latvijas Republikas neatkarība.

Turpmākos 20 gadus Rīga kļuva par plaukstošu neatkarīgās Latvijas galvaspilsētu. Pirmie 5 - 6 neatkarības gadi pagāja, lai pilsēta atkoptos no kara postījumiem. Tomēr neskatoties uz to, Rīgā strauji atdzima sagrautā rūpniecība un nodibinājās vairāki visā Eiropā pazīstami uzņēmumi, no kuriem Laima vēl šodien ir pazīstama visā Eiropā. p uzplauka arī kultūra, māksla un arhitektūra. Šajā laikā arhitektūrā bija tieksmes pēc latviskas arhitektūras.

Šis neilgais, bet nozīmīgais laika posms ir atstājis daudzas ievērojamas celtnes, par kurām mēs ikdienā neko nezinām, neaizdomājamies par to unikalitāti. Brīvības piemineklis, Brāļu kapi, Centrāltirgus, Tiesu pils - tie ir zināmākie objekti, bet vēl ir daudzi citi ievērojami objekti.


Pirmās brīvvalsts laika arhitektūras piemēri
Brīvības piemineklis Brāļu kapi<br>Avots: riga.in Tiesu pils<br>Foto: J. Sedols

Brīvības piemineklis

Brāļu kapi
Avots: riga.in

Tiesu pils
Foto: J. Sedols

Finanšu ministrijas ēka Dzīvojamais un tirdzniecības nams Elizabetes ielā 51<br>Avots: panoramio.com, Konstants Bijusī tipogrāfija „Riti” Dzirnavu ielā 57<br>Avots: panoramio.com, Konstants

Finanšu ministrijas ēka

Dzīvojamais un tirdzniecības nams Elizabetes ielā 51

Bijusī tipogrāfija „Riti”
Dzirnavu ielā 57
Komentāri (1)

Arnika(Rīga, Rīga, Latvija)

kas ir Latvijas brīvvalsts laiks? kad tas ir?

Baltādains nēģeris(Rīga, Rīga, Latvija)

Ir 2 Latvijas brīvvalsts laiki. Pirmais bija no 1918. gada 18. novembra, kad dibināja valsti līdz 1940. gada 17. jūnijam, kad slepkavnieciskā PSRS Latviju okupēja. Otra brīvvalsts ir no 1991. gadā 4. maijā, kad parakstīja deklerāciju par neatkarīgu Latviju. Mēs šobrīd dzīvojam otrajā neatkarīgajā brīvvalstī.

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls