Kristus Karaļa Romas baznīca :: Sarkandaugava :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Kristus Karaļa Romas katoļu baznīca

Kristus Karaļa Romas katoļu baznīca

Kristus Karaļa Romas
katoļu baznīca 2008.g.

20.gs. sākumā Sarkandaugavā dzīvoja daudz katoļticīgu strādnieku. 1909.gada novembrī sabiedrības „Pavasaris” telpās notika sanāksme, kur apsprieda jautājumu par katoļu baznīcas būvi Sarkandaugavā. Sanāksmi vadīja priesteris M.Dukaļskis. Šajā sanāksmē piedalījās aptuveni 1000 cilvēki, kuri bija ieinteresēti baznīcas celtniecībā.

1935. gada 24.septembrī tika apstiprināts Kristus Karaļa baznīcas celtniecības projekts. Baznīca tika paredzēta kā moderna celtne ar vienu torni. Tā paša gada 27.oktobrī Kristus Karaļa svētkos nākamās baznīcas pamatus iesvētīja metropolīts A.Springovičs, kurš kopā ar tautas labklājības ministru V.Rubulu, pilsētas galvu R.Garseli, prelatu Ed. Stukelu, dekānu A.Pastoru, prof. Dr. P.Strodu parakstīja aktu, kuru iemūrēja baznīcas pamatos. Kopā ar aktu baznīcas pamatos iemūrēja arī metāla naudu un visus šajā dienā Rīgā iznākušos laikrakstu eksemplārus.

Kristus Karaļa Romas katoļu baznīca<br>Foto: J.Sedols

Kristus Karaļa Romas
katoļu baznīca 2002.g.

Baznīcas celtniecības darbi veiksmīgi tika turpināti, tomēr 2. Pasaules karš neļāva dievnamu pabeigt pilnīgi. Projektējot (vai arī ceļot) tika pieļautas kļūdas sānu navu izbūvē, kas salīdzinājumā ar galveno ir stipri šauras, tā, ka traucē procesijām un arī sanu altāri ir iznākuši nesimetriski. Baznīcas presbiterija turpinājums izveido noslēgtu kapu kapliču.

Baznīcas konsekrācija notika 1943.gada 26.aprīlī, piedaloties V.E. metropolītam A.Springovičam un Rīgas garīdzniekiem, kā arī kuplam ticīgo skaitam.

Sīkāk par baznīcu lasiet sadaļā Sarkandaugava.

Kā nokļūt līdz Kristus Karaļa Romas baznīcai
• No centra ar 3. trolejbusu līdz gala pieturai "Kultūras nams Draudzība".
• No centra ar 2., 11. un 24. autobusu līdz pieturai "Sarkandaugava".
• No centra ar 5 tramvaju līdz pieturai "Sarkandaugavas iela".

Kristus Karaļa Romas baznīcas atrašanas vieta Rīgas kartē
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls