Sarkankalna slimnīca :: Sarkandaugava :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Sarkankalna slimnīca /
Valsts traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca

Sarkankalna slimnīca

Bijušas Sarkankalna slimnīcas
korpuss 2008.g.

Sarkankalna slimnīca ir uzskatāma par pirmo psihiatriskās dziedniecības iestādi Latvijā mūsdienīgā izpratnē, kas jau nodarbojās ar slimnieku ārstēšanu, nevis vienkāršu uzraudzību. Tā skaitījās paraugiestāde visā Krievijā. Tieši Rotenbergas iestāde bija vietējo Baltijas psihiatru kalve un tās ārsti daudz darījuši garīgo slimnieku dzīves apstākļu uzlabošanā.

Sarkankalna slimnīca

Bijušas Sarkankalna slimnīcas
korpuss 2008.g.

Sarkankalna slimnīcu 1862.gada 24. decembrī atvēra Rīgas ārsts Gregors Brucers, kuras oficiālais nosaukums bija "Heilanstalt Rothenberg bei Riga" jeb "Asyl Rothenberg", jeb tautā sauktu vienkārši par "Bruceru". Sākotnēji uz nopirktās zemes  atradās parks, sakņu un augļu dārzs, dažas koka ēkas un šķūnis. Ēkas tika pārbūvētas, lai tās piemērotu slimnieku vajadzībām. 1872. gadā Dr. G.Brucers pārdeva savu slimnīcu Rīgas pilsētai par 54 000 rubļu, jo pacientu skaits nebija tik liels cik sākotnēji plānots. Pēc slimnīcas nonākšanas Rīgas pilsētas īpašumā, slimnieku skaits strauji pieauga. Tajā vairāk iestājās trūcīgie psihiskie slimnieki, jo viņus ārstēja bez maksas. Kā rezultātā tika paplašināta slimnīcas teritorija.

Sarkankalna slimnīca

Bijušas Sarkankalna slimnīcas
korpuss 2008.g.

Ievērības cienīgs ir Rotenbergas iestādes parks. Pēc lielās pārbūves un paplašināšanās 1889. gadā parku vajadzēja sakārtot, izveidot celiņus, apstādījumus. To uzticēja izdarīt toreizējam pilsētas dārzniekam Georgam Kufaltam. Diemžēl slimnīcas uzplaukumam sekoja 2. Pasaules karš. 1942. gadā Sarkankalna slimnīca tika slēgta un tās vietā tika ierīkots kara hospitālis. 1946. gada 24. jūlijā slimnīcas telpās tika nodibināts Rīgas Ortopēdijas un reparatīvās ķirurģijas institūts, tagad - Valsts traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca.

Sīkāk par Sarkankalna slimnīcu lasiet sadaļā Sarkandaugava.

Kā nokļūt līdz Sarkankalna slimnīcai
• No centra ar 3. trolejbusu līdz pieturai "Traumatoloģiskā slimnīca".
• No centra ar 11. autobusu līdz pieturai "Traumatoloģiskā slimnīca".

Sarkankalna slimnīcas atrašanas vieta Rīgas kartē
Komentāri

Pašlaik mēs veicam komentāru apkopi.