Vecrīga :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Vecrīga

Vecrīga

Vecrīgas panorāma
2008.g.

Vecrīga jau sākot ar 13.gs bijis reģiona ekonomiskais, finansu un kultūras centrs, kas laika gaitā izveidojās par plaukstošu pilsētu, ko apliecināja arī tās loma Hanzas savienībā. Rīga nekad nav bijusi tīri "latviska" pilsēta, bet gan multikulturāla, ko noteica pilsētas attīstība. Pilsētu neskatāmas reizes centās ieņemt un tā bija iesaistīta arī ilgstošos iekšējos nemieros. Līdz pat 20.gs sākumam pilsētā pārsvarā dzīvoja vācieši, tad sekoja latvieši un krievi, kā arī lietuvieši, poļi un citu tautību cilvēki. Tas viss ietekmēja pilsētas kultūras attīstību, īpaši spilgti tas izpaužas Vecrīgas arhitektūrā, kur var sastapt gan Vācijas arhitektūras iezīmes, gan Krievijas, Itālijas, Nīderlandes, un citu pilsētu.

Vecrīga

Vecrīga no Sv.Pētera baznīcas

Kā nozīmīgākos arhitektūras šedevrus, kas ir īpaši ievērības cienīgi vēl šodien, Eiropas kontekstā var minēt - Rīgas pili, kas vēl joprojām ir lielākā un labāk saglabātā viduslaiku pils Ziemeļeiropā, Rīgas Doma baznīcu – lielāko baznīcu Ziemeļeiropā, kas vēl 20.gs sākumā varēja lepoties ar lielākajām skanošajām ērģelēm pasaulē.

Vecrīga

Vecrīga no Sv.Pētera baznīcas

Vecrīgā nelielā ierobežotā teritorijā spēja sadzīvot piecas dažādas konfesijas, kam katrai bija savs dievnams, kas ir saglabājušies vēl līdz šodienai, to noteikti jāredz katram pašam... Un tā varētu vēl ilgi turpināt... Nav brīnums, kad Vecrīga ir unikāla pilsētas daļa, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Vecrīgas robežas Rīgas kartēKomentāri

Pašlaik mēs veicam komentāru apkopi.