Latvijas Universitātes botāniskais dārzs
1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика
Vēsture Baznīcas Kultūra Slimnīca Līcis
Arhitektūra Rūpniecība Tirgus Ielu katalogs Parki

LU Botāniskais dārzs

LU Botāniskais dārzs

LU Botāniskais dārzs

Botāniskais dārzs atrodas starp Kandavas, Slokas, Kuldīgas un Dzirciema ielām. Dārza adrese ir Kandavas iela 2. Botāniskā dārza platība ir 16 ha.

Jau 15.gadsimtā botāniskie dārzi veidojās pie universitātēm Itālijā kā atbalsts farmācijas un medicīnas studijām. Tāpēc, kad 1919.gadā tika dibināta Latvijas Universitāte, 1922.gadā tika izveidots arī botāniskais dārzs. Sākotnēji, gan LU Botāniskais dārzs neatradās savā tagadējā vietā, bet gan Rīgas pilsētas dārzniecībā Dreiliņos nepilna hektāra platībā. 1923. gadā dārzā jau bija 1 500 augu sugas, un tas tiek apvērts publiskai apskatei.

LU Botāniskais dārzs

LU Botāniskais dārzs

1924. gadā iznāk pirmais sēklu katalogs „Index Seminum”, un no 1926. gada tika izdots zinātnisks rakstu krājums „LU Botāniskā dārza raksti”, bet no 1954.-1972. gadam rakstu krājums tika izdots ar nosaukumu „LVU Botāniskā dārza raksti”.

1926.gadā Latvijas valdība nopērk no Volfšmidta mantiniekiem 10 ha lielu zemes gabalu Kandavas ielā 2 par 181.00 Ls Botāniskā dārza ierīkošanai. Pavasarī visa augu kolekcija no Dreiliņiem tiek pārvesta uz Kandavas ielu 2. LU Botāniskajā dārzā vēl tagad atrodas Volfšmita muižas kungu māja, kuru var aplūkot arī no Dzirciema ielas puses, neieejot dārza teritorijā. Ēka gan ir tehniski ļoti sliktā stāvoklī, un gaida rekonstrukciju.

LU Botāniskais dārzs

LU Botāniskais dārzs

LU Botāniskā dārza kolekcija nepārtraukti papildinās un jau 1937. gadā tā ir 7500 augu no 225 dzimtām. Kara laikā darbs dārzā tiek pārtraukts, un tiek iznīcināta daļa no vērtīgās augu kolekcijas.

1949. gadā Rīgas pilsētas izpildu komiteja Botāniskā dārza ierīkošanai papildus piešķir 6 ha zemes, kā rezultāts dārzs tiek izveidots savā tagadējā lielumā.

Tagad LU Botāniskajā dārzā ir apmēram 5400 augu dažādības.

Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls
dekor