Andrejsala
8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика
Andrejsala :: Daugavas ūdens ceļš :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Andrejsala

Andrejsala<br>Foto: andrejsala.lv

Andrejsala
Foto: andrejsala.lv

Lielākā daļa no Rīgas salām izveidojušās Daugavas padziļināšanas darbu ietekmē. Andrejsala nav izņēmums - 1807. gadā ostas plānā Andrejsalas vēl nav, bet Daugavā, iepretim Ķeizardārzam, atzīmēts sēklis. Tas pakāpeniski audzis, līdz pacēlies virs ūdens un 19. gs. vidū ieguvis tiesības saukties par salu. Tomēr arī kā sala Andrejsala nepastāvēja ilgi, jo jau 19. gs. beigās tā bija tikai pussala.

Andrejsala<br>Foto: andrejsala.lv

Andrejsala
Foto: andrejsala.lv

1893. gadā uz Andrejsalu pārcēla lielo siļķu brāķi un ostas elevatoru. 20. gs. turpinājās Andrejsalas industrializācija un ostas attīstība salā. Tomēr 20. gs. beigās Andrejsala no ostas salas pārtop par estētisku un daudzfunkcionālu pilsētvidi Rīgas vēsturiskā centra tuvumā ar augstas kvalitātes arhitektūru.

Vecais graudu elevators ir viena no vislabāk pamanāmajām Andrejsalas celtnēm, skatoties no Daugavas puses. Tiek meklēts labākais risinājums kā veco graudu elevatoru izmantot šodien, nezaudējot ēkas arhitektonisko savdabību.


Andrejsalas atrašanas vieta Rīgas kartēKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls
dekor