Zaķusala
5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика
Zaķusala :: Daugavas ūdens ceļš :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Zaķusala

Zaķusala

Zaķusala

Zaķusala ir aptuveni 300 gadus veca, kas līdzīgi kā citas Rīgas salas, izveidojusies saplūstot vairākām salām. Zaķusala ir augoša sala, ja 1901. gadā tās garums bija 1600 metri, tad 2000. gadā jau 3600 metri. Salas vecāko daļu veido Fridriha sala un Zaķu sala. Ir saglabājušās ziņas, ka Fridriha sala bija apdzīvota jau 17. gs. Tur atradās pilsētas kaļķu ceplis un 8 apbūvēti gruntsgabali. 19. gs., kad abas salas jau bija saplūdušas, šeit atradās 49 apbūvēti gruntsgabali. Bez dzīvojamām ēkām uz salas atradās arī divas kokzāģētavas un divi veikali. Salas iedzīvotāji pārsvarā bija zvejnieki un vienīgā saikne ar „cietzemi” bija laivas un kuģīšu satiksme.

Zaķusala

Zaķusala no TV torņa
Avots: riga.in

Salas idilliskā dzīve mainījās 1976. gadā līdz ar Maskavas tilta (tagad Salu tilta) atklāšanu, kas to padarīja viegli sasniedzamu. Nākamais solis izmaiņām Zaķusalā bija TV torņa un TV ēkas celtniecība 20. gs. 80-tajos gados, kad tika pilnīgi iznīcināta vēsturiskā salas apbūve.

Sīkāk par Zaķusalu var izlasīt Rīgas vēstures enciklopēdijas sadaļā "Zaķusala".

Zaķusalas atrašanas vieta Rīgas kartē
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls
dekor