Alberta iela 2a; 2; 4; 6; 8 :: Jūgendstils Rīgā :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Alberta iela 2a; 2; 4; 6; 8

Jūgendstils Rīgā - Alberta iela 2a

Alberta iela 2a
2009.g.

Projekta autors – M. Eizenšteins. Ēkas celtas - 1903. Gadā (Alberta iela 8), 1904. gadā (Albera iela 4 un 6) un 1906.gadā (Alberta iela 2 un 2a).

Tās ir unikāls jūgendstila ornamentāli dekoratīvo formu panoptiks. Visas šīs ēkas izceļas ar neparasti piesātinātu un bagātu stilizētu augu motīvu, masku, figurālu veidojumu, sfinksu, lauvu, čūsku, pūķu un citu zvēru, liektu un taisnu profilu, apļu un citu ģeometrisku figūru sablīvējumiem ielas fasāžu apdarē. Pagalmu fasādēs visām ēkām ir neapmests ķieģeļu mūris.

Jūgendstils Rīgā - Alberta iela 2

Alberta iela 2
2009.g.

Ēkas Alberta ielā 4 fasādes centrālo daļu vainago tālu izvirzīta, liekta, no profilēta metāla izgatavota un uz metāla kronšteiniem balstīta dzega. Atiku virs dzegas rotā skulpturālas maskas, tornīši ar ērgļu figūrām virs tiem un citi dekoratīvi veidojumi. Sānu rizalītus vainago lauvu figūras. Logailas fasādes centrālajā daļā veidotas neparastā, bet jūgendstilam atbilstošā konfigurācijā. Grezna apdare ir arī kāpņu telpās un dzīvokļos. Lielākajās telpās atrodas arī greznākās krāsnis un kamīni.

Rīgas Jūgendstila ēku bildes Alberta ielā
Jūgendstils Rīgā - Alberta iela 4 Jūgendstils Rīgā - Alberta iela 6 Jūgendstils Rīgā - Alberta iela 8

Alberta iela 4

Alberta iela 6

Alberta iela 8


Alberta ielas atrašanas vieta Rīgas kartēKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls