Okupācijas muzejs :: Padomju Rīga :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Okupācijas muzejs

Okupācijas muzejs

Okupācijas muzejs
2009.g.

Okupācijas muzeja ēka atrodas Strēlnieku laukumā 1. Tā arhitekts ir Gunārs Lūsis-Grīnbergs. Tagadējais okupācijas muzejs atklāts 1970. gadā kā Latviešu sarkano strēlnieku muzejs, kas kalpoja Komunistiskās partijas propagandas mērķiem, it sevišķi jaunatnes audzināšanai komunisma garā.

Laukumu muzeja priekšā uz Daugavas pusi vēl šodien sauc par Strēlnieku laukumu, un tajā ir novietota statuja, kas ataino trīs latviešu strēlniekus. Latviešu strēlnieku bataljoni un pulki bija nacionālās armijas vienības cariskās Krievijas armijas sastāvā, ko sāka veidot 1915. gadā. Daudzus no šiem latviešu sarkanajiem strēlniekiem vēlāk nošāva Staļina "tīrīšanās" 1936.–1938. gadā.

1990. gadu sākumā Latviešu sarkano strēlnieku muzeju slēdza. No jauna muzeju atklāja 1993. gada 1. jūlijā, nu jau kā Okupācijas muzeju. Muzejā ir sakrātas tūkstošiem liecību, kas saistītas ar Latvijas okupāciju. Tas ir vienīgais Okupācijas muzejs pasaulē.

Tuvākajā laikā plānots muzejam celt jaunu piebūvi pēc latviešu arhitekta G. Birkerta projekta. Muzeja ēkas jaunā koncepcija - esošo muzeja daļu atstāt tumšā krāsā, kas simbolizēs pagātni, bet jauno piebūvi veidot gaišu, kas simbolizēs tagadni, un noslēgsies ar stiklotu sienu pret Grēcinieku ielu, kas stāsta par "apskaidroto nākotni".

Okupācijas muzeja atrašanas vieta Rīgas kartēKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)