Piemineklis Padomju armijas karavīriem–Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem :: Padomju Rīga :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Piemineklis Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem

Piemineklis Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem

Piemineklis Padomju armijas karavīriem

Atrodas Āgenskalnā - Uzvaras parkā. 20.gs. 70.-tajos pados PSRS bija vērojama monumentu celtniecības kampaņa, kas bija veltīta 2. Pasaules karam (jeb toreiz Lielajam Tēvijas karam) un Latvijas teritorija nebija izņēmums. 1976. gadā tika izsludināts konkurss par labāko pieminekli Padomju armijas karavīriem. Par labāko tika atzīts Piemineklis Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem. Pieminekļa autori ir tēlnieki Ļ. Bukovskis, A. Gulbis, piedalījās arī L. Kristovskis, mākslinieks A. Bugajevs un arhitekti E. Bāliņš, E. Vecumnieks un V. Zilgalvis. Piemineklis tika celts par tautas „brīvprātīgi” saziedoto naudu (ziedošana izpaudās arī bezmaksas darba stundās).

Piemineklis Padomju armijas karavīriem 9.maijā

Piemineklis Padomju armijas karavīriem 9.maijā

Pieminekli veido 79 metrus augstais obelisks, kas šķērsgriezumā veido zvaigzni. Stari nobeigumā pāriet spirālē, kas simbolizē uzvaras nenovēršamību. Ar pelēku un sārtu granītu apšūtā monolīta pamatne veidota kā regulārs trīsstūris. Tā veidota trijos dažādos līmeņos. Pirmajā paaugstinātajā laukumā atradās tribīnes, pārējie abi laukumi: pamati bronzas skulptūrām „Dzimtene māte” un „Karavīri atbrīvotāji”. Pieminekļa aizmugurē atrodas neliels baseins.

Pieminekļa Padomju armijas karavīriem atrašanas vieta Rīgas kartēKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)