Bijusī „Rīgas modes” ēka :: Padomju Rīga :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Bijusī „Rīgas modes” ēka

Bijusī „Rīgas modes” ēka

Bijusī „Rīgas modes” ēka
Avots: riga.in

Bijusī „Rīgas modes” ēka atrodas Brīvības ielā 49/53. Bijusī Šī ēka tiek uzskatīta par vienu no trīs „kauna traipiem” Rīgas arhitektūrā. Ēka ir uzcelta tikai 20. gs. 70-.gados, bet ievērojama ar to, ka 1860. gadā šeit tika uzcelta viesnīca „Frankfurte pie Mainas”, kas bija pirmā uzceltā viesnīca ārpus Vecpilsētas teritorijas. 1970. gados viesnīcu nojauca, bet tās vietā uzcēla ēku “Rīgas modes”. Ēka celta pēc V. Rimša projekta.

„Rīgas modes” ir bijusī šūšanas un trikotāžas izstrādājumu ražošanas apvienība. Uzņēmums tika dibināts 1979. gadā, apvienojot uzņēmumus „Siluets” un „Līga”. „Rīgas modēs” ietilpa arī vismodernākais izstrādājumu ateljē „Daile”. Uzņēmumā tika izgatavotas šūšanas un trikotāžas izstrādājumi gan pēc individuālā pasūtījuma, gan standartizētie.

20. gs. 90-tajos gados ēkā atradās bankrotējusī „Banka Baltija”. Tagad šī ēka ir pašvaldības īpašums, un tajā atrodas Rīgas domes Komunālais departaments, Rīgas Centrālā bibliotēka un dažādas privātās struktūras. Ēkā ir ierīkots arī panorāmas lifts, no kura paveras neaizmirstams skats uz namu jumtiem.

Bijusī „Rīgas modes” ēkas atrašanas vieta Rīgas kartēKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)