Televīzijas tornis :: Pārēja Rīga :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Televīzijas tornis

Rīgas televīzijas tornis

Televīzijas tornis
2007.g.

Televīzijas tornis ir 368 metrus augsts un ir viens no desmit augstākajiem TV torņiem pasaulē. Skatu laukums Televīzijas tornī atrodas 97 m augstumā, no kura var redzē Rīgas centru, Pārdaugavu, Rīgas HES Salaspilī un labos laika apstākļos arī Rīgas jūras līci un kuģus tajā, Siguldas augstākos punktus. To projektējis gruzīnu arhitekts Nikuradze. Rīgas radio un televīzijas stacija Zaķusalā sāka raidīt 1986. gadā.

Televīzijas tornis<br>Avots: tvtornis.lv

Televīzijas tornis
Avots: tvtornis.lv

Pirmās ziņas par jaunas stacijas celtniecības nepieciešamību atrodamas jau no 1967. gada, kad kļuva skaidrs, ka vecā stacija, kas atradās bijušajā Jelgavas teātrī Āgenskalnā, jau ir izmantojusi savas iespējas un nespēj tālāk attīstīties. Sākotnējais plāns paredzēja torņa būvniecību pabeigt samērā īsā laika periodā - līdz 1985. gadam. Jau 1984. gadā bija skaidrs, ka nākamajā gadā pabeigt celtniecību neizdosies. Celtniecību nolēma sadalīt divās kārtās, pirmo nodot 1985. gadā, bet otrajai konkrēts datums netika izvirzīts. Celtniecība un montāža turpinājās vēl līdz 1989. gadam.

Sīkāk par Tv torni var izlasīt sadaļā "Zaķusalas TV centrs"

Kā nokļūt līdz Televīzijas tornim
• No centra ar 19. trolejbusu līdz pieturai "Zaķusala".
• No centra ar 20. trolejbusu līdz pieturai "Televīzijas centrs".
• No centra ar 40. autobusu līdz pieturai "Zaķusala".

Televīzijas torņa atrašanas vieta Rīgas kartēKomentāri (1)

Jānis(Rīga, Latvija)

Vai tornis ir beidzis remontdarbus un var apciemot viņi? Ja var, tad uzrakstiet darba laiku un cenas lai apskatītu Rīgu no 97m augstuma.

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls