Arsenāls :: Rīgas nocietinājumi :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Arsenāls

Arsenāls

Arsenāls
2009.g.

Arsenāls atrodas Torņa ielā 1. Arsenāla novietojums šodien sakrīt ar Rīgas pils aizsargmūra līniju, tāpēc tā aizmugures fasādē iemūrēta Jaunavu torņa apakšējā daļa. Tas celts no 1828. līdz 1832. gadam būvmeistara J. D. Gotfrīda vadībā nojauktā zviedru arsenāla vietā. No tā arī tas ieguvis savu nosaukumu „Arsenāls”. Ir vairākas versijas par celtnes iespējamajiem arhitektiem - pēc vienas tie ir I. Lukini un A. Nellingers, bet pēc citas E. Vitte.

Arsenāls ir simetriska plānojuma monuments ar divstāvu centrālo daļu, ko nosedz atika. Centrālās daļas dzegu grezno triglifu josla. Fasādēs ar arkām pārsegtās ieejas ritmiski mijas ar nelieliem logiem.

Arsenāls sākotnēji tika celts kā muitas noliktava. 20. gs. 20 - 30-tajos gados tā kalpoja par karaspēka mantu glabātuvi. Pēc 2. Pasaules kara Arsenālā atradās padomju armijas resors mantu, tirdzniecības uzņēmuma preču noliktavām un kara skolas vajadzībām. 20. gs. 80. gadu vidū ēku pārņēma Kultūras ministrija, to nododot mākslas muzeja vajadzībām. Latvijas Nacionālā muzeja izstāžu zāle Arsenāls savu darbību uzsāka 1989. gada 1. janvārī.

Arsenāla atrašanas vieta Rīgas kartēKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls