Rīgas pils :: Rīgas nocietinājumi :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Rīgas pils

Rīgas pils

Rīgas pils
2009.g.

Rīgas pils celta 1330. gadā. Sākotnēji tā bija 3 stāvu cietokšņveida celtne ar iekšējo pagalmu un 4 torņiem. Galvenie bija divi apaļie torņi diagonāli pretējās pusēs - Sv. Gara tornis ziemeļrietumos un Svina tornis dienvidaustrumos, abos pārējos četrstūra torņos atradās kāpņu telpas. Svēta Gara tornī bijusi dārgumu glabātava, Svina tornī lietas lodes, bet Pīpera tornī, visticamāk, stāvējis sargs ar tauri.

Rīgas pils

Rīgas pils
2009.g.

Pilsētnieki Rīgas pili ir neskaitāmas reizes postījuši un atjaunojuši. Laikā no 1491. līdz 1515. gadam, pils atjaunošanas laikā, tika arī uzcelts Svina tornis, kāds tas redzams mūsdienās. Nopostīto pils ēdamtelpu pārsedza ar zvaigžņu un šūnu velvēm, virs vārtiem izveidoja ordeņa patroneses Sv. Marijas un ordeņa mestra V. Pletenberga skulpturālus ciļņus. Pēc Livonijas ordeņa likvidēšanas 1562. gadā pils pakāpeniski zaudēja atsevišķas nocietinātas vietas nozīmi un tika iekļauta pilsētas aizsardzības sistēmā. 18. gs. sākumā aizbēra nocietinājumu grāvi, bet gadsimta beigās izveidoja Pils laukumu.

Rīgas pils

Rīgas pils
2009.g.

Lielākās pārbūves notika 18. un 19. gs. No 1785. līdz 1787. gadam uzcēla jauno korpusu - 3 stāvu ēku guberņas iestāžu vajadzībām pēc arhitekta P. J. Boka projekta. 1818. gadā priekšpilī izbūvēja Vidzemes ģelerālgubernatora reprezentācijas telpas, arī Balto zāli. 20. gs. trīsdesmitajos gados pēc arhitekta E. Laubes projekta uzbūvēja Triju Zvaigžņu torni. Priekšpils iekštelpas pielāgoja Valsts Prezidenta reprezentācijas vajadzībām un izbūvēja Sarkano zāli. 1958. - 1962. gadā pēc arhitekta L. Liepas projekta daļēji tika restaurēts Svina tornis, Baltā un Sarkanā zāle; daļa bojāto erkera ciļņu aizstāti ar jauniem.


Rīgas pils bildes
Rīgas pils Rīgas pils Rīgas pils

Rīgas pils
2008.g.

Rīgas pils Svina tornis
2008.g.

Rīgas pils
2008.g.


Rīgas pils atrašanas vieta Rīgas kartēKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)