Tvaika iela :: Ielas :: Infrastruktūra :: Sarkandaugava :: Cita Rīga
Ielu tīklojums | Tilti
Tvaika iela

Tvaika iela 2008.g

Aldaris Tvaika ielā 2008.g.

Tvaika iela ir agrākās Tvaika Zāģētavas ielas daļa. Tvaika Zāģētavas iela minēta jau 1861. gada Rīgas ielu sarakstā. Iela sākās no tilta pie Kara Hospitāļu ielas un, virzoties gar Sarkandaugavu, beidzās Mīlgrāvī. Ielas nosaukums cēlies no 1819. gadā dibinātās pirmās Rīgas tvaika kokzāģētavas. 1885. gadā posms no Aleksandra Augstumiem līdz alus darītavai tika nosaukts par Tvaika ielu, bet pārējā Tvaika Zāģētavas ielas kļuva par Duntes muižas ielu. 1936. gadā par Tvaika ielu nosaukta arī Mīlgrāvja iela, kas ir ielas turpinājums līdz Mīlgrāvja starptekai.6 Ielas garums ir 3380 metri.

Dzīvojamās mājas Tvaika ielā 2008.g.

Dzīvojamās mājas Tvaika ielā
2008.g.

Tvaika iela savu industriālo seju ir saglabājusi līdz pat šodienai, jo uz šis ielas ir relatīvi maz dzīvojamo ēku, bet atrodas daudzi rūpniecības uzņēmumi. Piemēram, ielas kreisajā pusē, braucot no centra atrodas tikai viena dzīvojamā ēka, bet visas ielas garumā, sākot no Aptiekas ielas, atrodas Rīgas brīvostas teritorija. Pazīstamākā no ostām, kas atrodas tieši Tvaika ielā, ir SIA "Man-Tes". Tvaika ielā 44 atrodas lielākā alus darītava Latvijā un viena no lielākajām alus darītavām Baltijā - Aldaris, kura savos pirmsākumos bija pazīstama ar nosaukumu Waldschlößchen.


Tvaika ielas bildes

Aptiekas un Tvaika krustojums 60 gadi 20.gs. Tvaika ielas sākums Tilta un Ganību dambja krustojumā 1997.g. Aptiekas un Tvaika krustojums 60 gadi 20.gs.

Aptiekas un Tvaika krustojums
60 gadi 20.gs.

Tvaika ielas sākums Tilta un
Ganību dambja krustojumā 1997.g.

Tilta un Tvaika krustojums
1997. gadāTilta ielas atrašanas vieta Sarkandaugavas kartē


Skatīt lielāku karti

Ielu tīklojums | TiltiKomentāri

Pašlaik mēs veicam komentāru apkopi.